TOP

Ogród na skarpie

Urokliwy ogród na skarpie, wykorzystujący walory swojego położenia? Spróbujmy stworzyć takie właśnie miejsce, pełne naturalnego wdzięku, w którym czas popłynie nad zwyczaj cudownie. Postawienie murów oporowych natomiast i obsadzenie ogrodu roślinami leśnymi, zapewni wzmocnienie i zabezpieczy teren przed osunięciem. Zyskamy pewność, że nic nie zniszczy naszego prywatnego raju.

Skalniaki i kamień naturalny

Leśny zakątek ogrodu na skarpie może łagodnie przechodzić w bardziej formalnie zrealizowaną część ogrodu. Możemy stworzyć tam klasyczne skalniaki. W tym celu najlepiej wykorzystać kamień naturalny, który podkreśli urodę naszego ogrodu i jego związek z krajobrazem. Głazy ogrodowe, jakby rozrzucone w przestrzeni ogrodowej, sprawią, że stanie się ona integralną częścią naturalnego otoczenia. Stworzymy wrażenie, że ten fragment świata stworzyła sama natura.

Wykorzystajmy też estetyczne walory kory kamiennej. Posłużmy się nią do uzupełnienia rabatek albo placyków. Efektownie i romantycznie wyglądać będą też schody wykonane z dużych kawałków kamienia naturalnego.

Taras widokowy

Z pewnością największą zaletą ogrodu na skarpie są roztaczające się widoki, które możemy podziwiać już po wyjściu z domu. Dlatego warto zadbać o taras widokowy i urządzić go tak, żeby w każdej chwili napawać się pięknem krajobrazu. Postawmy tam aluminiowe meble ogrodowe oraz zadbajmy o osłonę w postaci parasola czy baldachimu.

Różnorodność ogrodowa

Ogród na skarpie zapewnić może nam wiele różnorodnych wrażeń. Podziwianie krajobrazu i rekreację w strefie przydomowej.

Różnorodność dotyczy też roślinności. Trzeba pamiętać o tym, żeby nasadzenia chroniły dodatkowo glebę skarpy przed wypłukiwaniem.

W miejscach nasłonecznionych sprawdzą się takie rośliny jak: trawy wieloletnie, lawenda, róże. W towarzystwie motywów drewnianych i kamiennych stworzą udaną kompozycję ogrodową.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje ueformichigan.com ebox.pl