TOP

Pakowanie prezentów – zrób to dobrze!

Obdarowywanie prezentami daje tyle samo przyjemności satysfakcji, co ich otrzymywanie. Osoby pragnące podarować prezent od serca powinny pamiętać nie tylko o samym podarku, ale i o jego odpowiednim zapakowaniu. Na szczęście istnieje dzisiaj wiele możliwości eleganckiego zapakowania prezentu. Który z nich wybrać?

Torby papierowe

Z pewnością najczęściej stosowanym sposobem pakowania jest zastosowanie torebek ozdobnych. W Polsce funkcjonuje kilka topowych firm oferujących ten rodzaj produktów. Torebki możemy zakupić zarówno w sklepach papierniczych, supermarketach lub też wprost u producenta, np. w sklepie internetowym. Torebki tworzone są na specjalne okazje (np. śluby, urodziny, chrzciny), mogą mieć jednak także gładką powierzchnię. Producenci stale dopasowują się do oczekiwań klientów, oferując im nowe wzory i zróżnicowane rozmiary.
Torebki są odpowiednio wzmocnione: ich dno wykładane jest dodatkowym kartonem, przez co nie tylko mogą one unieść większy ciężar, ale przede wszystkim są odporne na odkształcenia. Torebki posiadają także uchwyty – mogą być one wycięte w strukturze torebki lub też stanowić dodatkowe sznurki czy wstążki.

Alternatywnie dla torebek prezent możemy zapakować samodzielnie. Przydatne do tego okażą się wszelkie papiery kolorowe, szary papier, wstążki, ozdoby, suszone liście i kwiaty, kępki mchów, ale także gorący klej, który najlepiej zdoła utrzymać wszelkie dodatki. Do dekorowania możemy wykorzystać również wszelkie ozdoby z kwiaciarni – niewielkie figurki owadów. Pakowanie takie może okazać się czasochłonne, jednak przy odrobinie wprawy uda nam się stworzyć prawdziwe arcydzieło. Jeśli nie posiadamy zdolności plastycznych – nic straconego. Pakowaniem mogą zająć się pracownicy kwiaciarni.
W poszukiwaniu różnorodnych torebek papierowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki induplo.pl.

Categories Ciekawe
Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Szafka łazienkowa z lustrem Białe meblościanki