TOP

Powietrzna przygoda

Poszukując przygody bardzo często decydujemy się na spróbowanie swoich sił w skokach spadochronowych. Jednak by bezpiecznie skoczyć z samolotu z bardzo dużej wysokości, przedtem musimy odbyć specjalne szkolenia AFF. Tego rodzaju szkolenia są organizowane przy aeroklubach większych miast, trwają bardzo krótko, najczęściej jeden weekend, składają się z części teoretycznej i praktycznej.

TEORIA I PRAKTYKA

Teoretyczna część szkolenia AFF obejmuje około 8 godzin. W tym czasie kursant dowiaduje się wszystkiego o zasadach wykonania bezpiecznego skoku spadochronowego, jak zbudowany jest spadochron, jakie są jego zabezpieczenia oraz jaka jest prawidłowa technika skoku AFF.Po części teoretycznej następuje część praktyczna. W trakcie tej części kursu student wykonuje max. dwa skoki, które obejmują poziom 1 i 2 trudności.Skoki wykonywane są w asyście dwóch instruktorów, którzy kursanta asekurują i odpowiednio porozumiewają się z nim, korygując po kolei jego błędy postawy w czasie skoku. Następnie wykonuje się skoki już z jednym instruktorem. Zarówno część teoretyczna jak i praktyczna zakończone są odpowiednim egzaminem.

KIEDY SKACZEMY SAMODZIELNIE

Uważa się, że po zakończeniu szkolenia AFF, z instruktorem skacze się aż do 50 skoku. Po wykonaniu pół setki skoków można już skakać samodzielnie. Ponadto wtedy też można już zwrócić się do Urzędu Lotnictwa cywilnego, z prośbą o wydanie Świadectwa Kwalifikacji. Wspomniany dokument stwierdza całkowitą samodzielność danego skoczka spadochronowego.

DAWKA ADRENALINY

Powietrzna przygoda, która rozpoczyna się z podjęciem decyzji wzięcia udziału w szkoleniu AFF, to przygoda, która dostarcza wiele adrenaliny. Ponadto pozwala na swobodne oglądanie z wysoka niesamowitych widoków oraz potwierdza naszą ogromną odwagę.Organizowane szkolenia spadochronowe są jak najbardziej bezpieczne, dają niesamowite możliwości i doskonale przygotowują do skoków z dużej wysokości.

RÓŻNE RODZAJE KURSÓW

Organizowane kursy są różne, różnią się ceną, długością, ilością skoków. Wszystkie jednak prowadzą do jednego, do zdobycia odpowiednich kwalifikacji w skokach spadochronowych. Na czas szkolenia otrzymujemy pełne wyposażenie skoczka spadochronowego. Zaczynając więc przygodę ze skokami spadochronowymi nie musimy więc od razu kupować sprzętu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Categories Ciekawe