TOP

Programy typu shareware – idealny sposób na oprogramowanie dla firm.

Oprogramowanie firmowe, podobnie zresztą jak programy dla zwykłych użytkowników, mogą mieć różną formę. Oczywiście wszystko zależy tu od licencji w ramach której oprogramowanie jest udostępniane innym użytkownikom. Jedną z form takiej licencji jest shareware. Daje ona mnóstwo możliwości obydwu stronom – zarówno kupującemu jak i sprzedającemu.

Dlaczego programy dla firm na licencji shareware są tak dobrym rozwiązaniem dla większości przedsiębiorstw?

Na samym początku, przeanalizujmy czym jest oprogramowanie typu shareware. Otóż ta specyficzna licencja, daje użytkownikowi możliwość darmowego testowanie programu, w zamian za zdeklarowanie się, iż po pewnym czasie (jeśli będzie on zadowolony z produktu) uiści opłatę na konto twórcy. Co ważne – shareware nie jest dokładnie tym samym co trial. W przypadku trialu, też mamy możliwość sprawdzenia oprogramowania, ale… z ograniczonymi funkcjonalnościami bądź wyłącznie przez pewien czas. Dlaczego więc shareware jest tak dobra opcją dla szeregu firm?

Tego typu programy dla firm można przez jakiś czas sprawdzać. Wiadomym jest, że nie każdy chce kupować kota w worku. Jeśli licencja obejmuje wykorzystanie programu przez firmy (zastosowanie komercyjne), to nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób testować swoje oprogramowanie.

Dużym plusem programów dla firm na licencji shareware jest również to, że mogą one być już od początku dostępne w pełnej wersji. W przypadku triala, pojawia się problem. Użytkownik nie jest w stanie sprawdzić dokładnie pełnych możliwości testowanej aplikacji. Tym samym, niektóre z ich (które pojawiają się w pełnej wersji) nawet po zakupie mogą działać niezgodnie z oczekiwaniami nabywcy finalnego. W przypadku licencji shareware, jest zupełnie inaczej. Potencjalny użytkownik od razu wie, czego może się spodziewać po danym narzędziu.

Udostępnianie aplikacji w postaci shareware jest również korzystne dla twórcy. Co prawda, nie ma on możliwości pełnego kontrolowania wpływów – po prostu nie zmusi on nikogo do zapłaty za oprogramowanie, chyba że udowodni to przed sądem. Jednak jeśli wybierze on możliwość zapłaty w dowolnej kwocie, może on liczyć na całkiem spore darowizny. A przecież o to właśnie chodzi.

Jedynym problemem w przypadku testowania programów shareware może być dystrybucja aplikacji. Czasami trudno znaleźć dobre oprogramowanie na tej licencji. Zwykle programy dla firm na licencji shareware są udostępniane poprzez różnego rodzaju firmy.

Ostatnią zaletą, którą należy wyszczególnić jest niska cena aplikacji. Oprogramowanie dla firm w postaci shareware, jest zwykle tańsze niż inne, płatne narzędzia. Nie trzeba mieć też obaw o problem z znalezieniem konkretnego oprogramowania. Tego typu narzędzi są tysiące – łatwo znaleźć to, które naszej firmie się przyda.

Podsumowując, pomimo niewielkich wad, program dla firmy w postaci aplikacji shareware jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. W ten sposób, unikamy zakupu „kota w worku”, obniżamy koszty i przede wszystkim – optymalizujemy nasz budżet.

Artykuł został przygotowany przy pomocy Boss Plus – programy dla firm

Categories Biznes
https://aahasc.org/co-zabrac-na-zimowisko/ https://infowiesci.com.pl/sklep-jezdziecki-z-produktami-dla-koni/ https://bombardirovka.com/co-o-iso-22000-wiedziec-trzeba/