TOP

Rodzaje dyplomów okolicznościowych

Dyplom to wspaniałe uwieńczenie zakończenia kursu, szkoły czy zwycięstwa jakimś konkursie. Pośród tego typu akcesoriów dostępnych w sklepach, można znaleźć kilka rodzajów dyplomów okolicznościowych. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu groszy za sztukę, zaś kończą się na kilkuset. Wiele zależy od tego z jakiego materiału zostały wykonane dyplomy okolicznościowe.

Dyplom z papieru

To najprostsza najtańsza nagroda, która może być wykorzystana przy niskim budżecie. Papierowe dyplomy okolicznościowe można wręczać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także z okazji zwycięstwa osób dorosłych w konkursach literackich, muzycznych czy też innych. W sprzedaży można znaleźć dyplomy z naprawdę ciekawą, nowoczesną grafiką, dopasowaną tematycznie do rodzaju konkurencji.

Dyplomy okolicznościowe z papieru są drukowane na grubym dobrej jakości papierze, dzięki czemu są trwałe i bardzo dobrej jakości. Dodatkowo można je wręczać już w ramce, co podniesie ich jakość jeszcze bardziej. Na rynku znajdziemy zarówno pojedyncze dyplomy papierowe, jak i te pakowane po kilkadziesiąt lub kilkanaście sztuk, dzięki czemu można wykorzystać je na przykład w szkołach czy przedszkolach, ale także domach kultury czy kołach zainteresowań.

Szklana pamiątka

Dyplomy okolicznościowe ze szkła to niezwykle elegancka i stylowa pamiątka. Zwykle sprzedawane są także z welurowym etui,które nie tylko zdobi, ale również i chroni. Oczywiście tego rodzaju dyplom to już większy koszt, ponieważ jego ceny zaczynają się od 100 złotych wzwyż.

Obrazy oraz napisy są nanoszone na dyplom ze szkła za pomocą techniki grawerowania lub też specjalną farbą. Trzeba pamiętać, że wykonanie tego rodzaju dyplomu należy zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. To spora inwestycja, jednakże szklana pamiątka wspaniale prezentuje się spośród trofeów.

A może drewno?

Miłośnikom ekologii i naturalnego klimatu można polecić dyplomy okolicznościowe z drewna. Pokrywane są one laminatem, na którym wykonany jest grawer. Kształt laminatu jak i zamieszczone napisy można zaaranżować dowolnie, dzięki temu każdy dyplom będzie idealnie spersonalizowany.

Ceny dyplomów okolicznościowych z drewna kształtują się pomiędzy dyplomami papierowymi a szklanymi. Jest to oryginalny i ciekawy wybór, ponieważ dyplomy z drewna nie są jeszcze tak bardzo popularne w naszym kraju.

Artykuł powstał w oparciu o amteriały znalezione na Pucharowo.PL

Categories Biznes
gril plynovy ratanový záhradný nábytok výpredaj zahradne led lampy