TOP

Salon w stylu loft

Salon w stylu loft to bardzo częsta inspiracja wybierana do wielu domów i mieszkań. Jeżeli jesteśmy nastawieni na dużą przestrzeń oraz nietypowe rozwiązania do swoich pomieszczeń, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w takim miejscu będziemy czuć się bardzo dobrze.

Salon i otwarta przestrzeń

Po pierwsze należy zdać sobie sprawę, że salon w stylu loft będzie kładł bardzo duży nacisk na ogromną przestrzeń otwartą również na inne pomieszczenia. Warto więc zastanowić się nad wyburzeniem ścian działowych. Przy czym zwróćmy uwagę jakie ściany możemy faktycznie zlikwidować aby nie naruszyć przy tym odpowiedniej konstrukcji budynku. Im większa przestrzeń, tym lepiej dla naszego pokoju dziennego. Do tego nie zapominajmy o surowości, która kojarzyć nam się może z wnętrzami fabryk poprzemysłowych. Idealnym przykładem tego może być brak wykończeń na ścianach.

Artystyczny klimat

Styl loftowy idealnie pasuje do osób, które mają artystyczną duszę i chętnie podejmują twórcze działania. W takim pokoju dziennym może znaleźć się chociażby sztaluga malarska lub stół do kreślenia projektów architektonicznych. Salon powinien mieć również dostęp do dużych okien wpuszczających światło dzienne. Na samym środku salonu znaleźć może się stolik do kawy o nietypowych kształtach. W takich pomieszczeniach bardzo często można znaleźć również rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie powinny raczej tam się znaleźć, jak np. element dźwigu budowlanego. Loft pozwala na kreatywne spożytkowanie swojej inwencji twórczej w salonie. 

Categories Dom i Wnętrze
https://myvatn.org https://3dwnetrza.pl/funkcjonalne-oswietlenie-do-przedpokoju/ Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO