TOP

Skalny – idealne miejsce na odpoczynek

Szczawnica jest pięknym miastem uzdrowiskowym położonym w Beskidach Zachodnich. Znajduje się pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim, panujący w niej mikroklimat doskonale wpływa na zdrowie oraz na kondycję górnych dróg oddechowych. Nie można zapomnieć o Pijalni Wód Mineralnych, która jest nieodłącznym elementem Uzdrowiska.

W pijalni do dyspozycji gości są szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe
bogate w sole mineralne oraz liczne mikroelementy. Szczawnica stanowi atrakcje dla odwiedzających przez cały rok, zimą jest idealnym miejscem dla amatorów zimowego szaleństwa, natomiast przez resztę roku zadowala miłośników przyrody i górskich wypraw.  W sezonie zimowym otwierane są trasy narciarskie, dodatkowo naśnieżane oraz wyciągi. Należy wspomnieć o popularnym wyciągu na Palenicę, to kolejka krzesełkowa, z której widać panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej Szczawnicy. Niedaleko Palenicy znajduje się 700 metrowa rynna grawitacyjna, która jest źródłem rozrywki dzieci i dorosłych.
Dobrze rozwinięta flora i fauna zachwyci każdego zwiedzającego, szlaki górskie prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz prowadzą do różnych rezerwatów przyrody.  Dla miłośników sportów wodnych idealny jest spływ Dunajca, który można pokonać kajakiem lub  tratwą.
Pensjonat Skalny mieszczący się w Szczawnicy oferuje nowocześnie urządzone pokoje osobowe oraz typu studio o podwyższonym standardzie. Pensjonat posiada także ofertę stworzoną z myślą o grupach zorganizowanych. Do dyspozycji gości otwarta jest stołówka serwująca regionalne potrawy.

Zapraszamy na noclegi w Szczawnicy!

Categories Turystyka
https://ijcai-19.org/klasyczne-drzwi-jakie-wybrac/ https://gethotels.pl/solidny-kask-konia-inne-elementy-stroju-jezdzieckiego-wygoda-bezpieczenstwo/ http://castle-cgi.com/dobry-sklep-jezdziecki-z-szerokim-asortymentem/