TOP

SOKI OWOCOWE I ICH WPŁYW NA NASZE ZDROWIE

Szklanka soku dla zdrowia

Jeśli zapytali byśmy Polaków o to, co najczęściej piją, zapewne na pierwszym miejscu, pojawiłyby się napoje gazowane lub kawa. Soki owocowe pozostają od dawna w zapomnieniu. A przecież to właśnie one, w szczególności te wyciskane ze świeżych owoców, są bombą witaminową, której nasz organizm tak często potrzebuje. Wielu z nas narzeka na złe samopoczucie, gorszy stan swoich włosów i paznokci. Co za tym stoi?

Zapewne za mało składników odżywczych, a za dużo kawy, która wypłukuje z naszego organizmu między innymi magnez. Czy nie warto byłoby zrobić w końcu coś dobrego dla zdrowia swojego organizmu? Wyciśnięcie soku ze świeżych pomarańczy czy marchwi zajmuje tylko kilka minut, a efekty mogą nas zaskoczyć! Zacznijmy żyć w zgodzie ze swoim organizmem i uwzględniać jego potrzeby – w końcu to od niego zależy całe nasze ogólne funkcjonowanie.

Jak często powinniśmy pić sok?

Szklanka świeżo wyciśniętego soku każdego dnia wystarczy, aby wzmocnić swoją odporność i odzyskać witalność. Ważne jest to szczególnie zimą, kiedy nasz organizm wystawiony jest na prawdziwą próbę! Przygotowanie soku w wyciskarce zajmuje kilka minut, a korzyści jakie przynosi jego codzienne spożywanie są nieocenione!

W odróżnieniu od tradycyjnych sokowirówek, wyciskarki oparte są na mechanizmie wolnoobrotowego wyciskania. W ten sposób, nie nagrzewają, ani nie natleniają soku, dzięki czemu zachowuje on wszystkie wartości odżywcze i witaminy. W profesjonalnych modelach wyciskarek, np. południowokoreańskiego producenta tych urządzeń Hurom, możemy wyciskać nie tylko soczyste owoce i warzywa, ale także kiełki, warzywa liściaste czy trawę pszeniczną! Warto sprawdzić wszystkie możliwości urządzeń na oficjalnych stronach producenta: www.hurompolska.pl oraz www.hurom.com.pl

Soki przygotowane w wyciskarkach to prawdziwe bomby witaminowe! Nie tylko wyśmienicie smakują, ale także wspomagają nasze zdrowie każdego dnia!

Categories Zdrowie i uroda