TOP

Specjalna odzież dla medyka

Chyba nikt nie wyobraża sobie tego, że pielęgniarka będzie siedzieć na dyżurze w sztywnych jeansach. Podobnie lekarz, który na co dzień przez długi czas zajmuje się pacjentami. Jaka powinna być więc odzież dla medyka? Na pewno wygodna, komfortowa, a także oddychająca.

Z jakich materiałów wykonana jest odzież dla medyka?

Rozmawiając o odzieży medycznej, należy zdać sobie sprawę z pewnych rzeczy. Medyczna odzież, która występuje na blokach operacyjnych, musi spełniać określone restrykcje. Nie można jednak zapomnieć o tym, że do odzieży medycznej zalicza się także odzież ochronną, a także roboczą. Te dwie ostatnie grupy nie muszą spełniać tak restrykcyjnych norm, jak ta pierwsza. Jedno jest pewne – odzież medyczna, bez względu na miejsce zastosowania, na pewno musi być wykonana z materiału odpornego na częste pranie, a także na zastosowane środki dezynfekcyjne. Odzież wykonana z dobrego materiału na pewno będzie cechować się długą żywotnością.

Co jest jeszcze ważne?

Nie tylko odzież dla medyka jest ważna, chociaż spełnia ona na pewno istotną rolę. Osoby, które na co dzień pracują w branży medycznej, muszą mieć także obuwie medyczne. Podobnie, jak garderoba medyczna, muszą być one odporne na częstą dezynfekcję. Ważna jest również wygoda. Medycy, a także inne osoby pracujące w tej branży, dużą ilość czasu spędzają na nogach. Dlatego buty nie mogą wywoływać u nich dodatkowych dolegliwości. Najczęściej występujące obuwie to to, które wykonane jest z gumy, a także z tworzywa sztucznego. 

 

Categories Zdrowie i uroda