TOP

Stojaki na rowery – rodzaje

Coraz więcej można spotkać na drogach rowerzystów, jednakże często brak jest (lub ich ilość jest niewystarczająca) odpowiednich i wyspecjalizowanych miejsc, w których jednoślady można by było spokojnie zaparkować, bez obaw o ich bezpieczeństwo. Oczywiście najbardziej popularną formą miejsc, w których można zapiąć rower jest stojak rowerowy. Są ich różne rodzaje.

STOJAK ROWEROWY TYPU AMSTERDAM


Jest to pojedynczy, ocynkowany, wysokiej jakości produkt, który pozwala na wygodne i bezpieczne zaparkowanie każdego roweru. Stojak ma dosyć prosty, ale jednocześnie elegancki wygląd. z reguł wykonany jest z materiałów w nowoczesnej technologii. To, że jest ocynkowany sprawia, że w łatwy sposób można zabezpieczyć rower praktycznie każdym rodzajem zapięcia przypinając go za ramę lub koło.

Opcje wykończenia są różne, lecz z reguły opierają się na stali nierdzewnej lub też ocynku ogniowego. Trwała konstrukcja gwarantuje wieloletnie użytkowanie. W dzisiejszych czasach stojaki rowerowe są nieodłącznym elementem architektury. Zamontować go można na przykład za pomocą zabetonowania w fundamencie lub ewentualnie za pomocą kotew stalowych dwurozporowych. Taki stojak idealnie wpisuje się w miejską przestrzeń i gwarantuje bezpieczeństwo rowerzystom jak także ład i porządek.

STOJAK ROWEROWY TYPU DUO


Główną cechą tego stojaka jest to, że umożliwia na przymocowanie dwóch rowerów jednocześnie. Posiada specjalny uchwyt na koło, co ułatwia prawidłowe ustawienie roweru. Konstrukcja stojaka pozwala na szybkie przypięcie blokady antykradzieżowej do ramy. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że XXI wiek jest zdominowany przez promowanie zdrowego trybu życia i żywienia. W tym między innymi kładzie się nacisk na jazdę rowerem. W licznych miejscowościach tworzy się sieć dróg dla rowerów. Aby jednak poruszanie się rowerem było bezpieczne i wygodne należy zadbać także o odpowiednią infrastrukturę. Stojaki na rowery są obowiązkowymi elementami wyposażenia każdej przestrzeni miejskiej, która jest przeznaczona dla ruchu rowerowego.

STOJAK NA ROWERY MODUŁOWY


Jest to klasyczne i standardowe rozwiązanie problemu parkowania rowerów w mieście. Prosta i uniwersalna konstrukcja umożliwia bezpieczne przypięcie każdego typu roweru. Stojak modułowy może być dostosowany w każdej chwili do bieżących potrzeb. Dzięki temu rozwiązanie to może się okazać niezwykle ekonomiczne, co jest ogromną zaletą. Ten produkt z reguły wykonuje się z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje trwałość.

Artykuł przygotowany w oparci o materiały dostarczone przez firme Calus-P

Categories Ciekawe
http://o-kultury.pl/jak-pokonac-strach-przed-konmi/ https://poochfest.org/wygodne-spodnie-do-jazdy-konnej/ https://hellheaven.pl/poczatek-przygody-z-jazda-konna/