TOP

Trener osobisty – kiedy warto skorzystać z jego pomocy

Nowy rok to czas, gdy większość Polaków obiecuje zadbać bardziej o własną kondycję i sylwetkę. Same obietnice są mało konkretne, dlatego równie szybko wracamy do starych nawyków. Wystarczy jednak w swoich planach uwzględnić profesjonalnego trenera, aby uzyskać spodziewane efekty.

Kim jest trener osobisty?

Choć niektórym się wydaje, że trener personalny to ktoś, kto pracuje głównie z celebrytami i gwiazdami, to nie jest to zgodne z prawdą. Wielu trenerów oferuje swoje usługi każdemu, kto chce osiągnąć konkretne cele sportowe czy zdrowotne. W praktyce oznacza to, że trening personalny w Katowicach czy w innym dużym mieście, jaki odbywa się pod okiem profesjonalisty, ma na celu doprowadzenie do ustalonych z klientem założeń. Bo sama współpraca pomiędzy trenerem osobistym a klientem rozpoczyna się od ustalenia celów, jakie klient chce osiągnąć.

Ładna sylwetka czy zdrowie?

W czasie pierwszego spotkania z klientem trener personalny ustala cele do osiągnięcia, przy czym każdy z celów klienta jest rozłożony w czasie. Nie da się bowiem pobiec w maratonie w przyszłym miesiącu, jeśli do tej pory siedziało się tylko przy biurku. Nie da się również poprawić wyglądu sylwetki w krótkim czasie, jeśli będzie się wykonywać ciągle te same ćwiczenia. Trening personalny w Katowicach to możliwość nauczenia się pod okiem profesjonalisty, jak wykonać niektóre ćwiczenia, aby były one bezpieczne dla ćwiczącego. Ważny jest również stan zdrowia klienta, dlatego w niektórych przypadkach trener osobisty może zalecić wykonanie dodatkowych badań, a w czasie planu treningowego – zasugerować dodatkową suplementację, która może korzystnie wpłynąć na efekty regularnych treningów.

Nie tylko na siłowni

Część trenerów osobistych specjalizuje się w określonym rodzaju treningów, przeprowadzając je np. na terenie klubów fitness, gdzie również mogą rekomendować treningi z wykorzystaniem specjalnych taśm czy obciążników. Zwykle jednak trener personalny przygotowuje całościowy plan treningów, uwzględniając różne rodzaje ćwiczeń. Niektórzy trenerzy pomagają również w przygotowaniu się do określonych imprez sportowych, w tym również biegowych. Pierwsze spotkanie z trenerem pozwala na określenie swoich celów, także w kontekście wzięcia udziału w imprezie sportowej.

Klienci czasem podkreślają, że zatrudnienie trenera osobistego sporo kosztuje. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy trener przygotowuje plan treningów pod kątem swojego klienta, co w praktyce może oznaczać, że z niektórymi z nich będzie się spotykać np. raz w tygodniu ze względu na specyfikę stworzonego harmonogramu ćwiczeń.

Categories Ciekawe