TOP

Ubranka dla psa

Ubieranie psów ma licznych zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi argumentują, że zwierzę to nie zabawka i nie powinno się zakładać im ubranek wedle kaprysu właściciela. Mają oni zupełną rację, i wiedzą to także osoby z drugiej grupy. Ubieranie naszych pupili nie jest tylko estetyczną zachcianką.

Rasy takie jak: york, chihuahua, chiński grzywacz czy ratlerek są drobnej budowy, a ich sierść nie jest przystosowana do naszego surowego klimatu. Psy odporne na zimno posiadają dodatkową warstwę pod włosem okrywowym – gęsty puszek zwany podszerstkiem. Psy o krótkiej sierści, pochodzące z cieplejszych krajów, podczas zimy marzną, gdyż są pozbawione tej formy izolacji. Oznacza to, że mogą bardzo szybko się przeziębić i złapać poważną chorobę. Dodatkowo, dzisiejsze psy żyjące w ciepłych mieszkaniach o wiele gorzej znoszą chłody.

Nie oznacza to, że mamy kupić naszemu pupilowi kombinezon i zakładać go już od początku jesieni. Ubranka dla psa zarezerwujmy na sezon zimowy. Do dobrego ogrzania naszego zwierzaka wystarczy kubrak chroniący grzbiet i brzuch, a jednocześnie płuca. Jednak nie ma nic złego w trochę bardziej fantazyjnych ubrankach.

Piękne, ciepłe i wygodne ubranka dla psów można zakupić w http://www.zoocentrum24.pl. Zadbaj o komfort Twojego pupila już dziś.

Categories Ciekawe
Tags psy