TOP

Urządzanie sypialni – krok po kroku

Sypialnia powinna być miejscem dopasowanym do nas – odpowiednia do wypoczynku, relaksu, snu. Coraz częściej zwracamy uwagę na kolorystykę, rodzaj łóżka, dodatki. Wszystkie one mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Dodatkowo ozdobią także tę przestrzeń. Spędzanie czasu w sypialni będzie prawdziwą przyjemnością!

Wybieramy łóżko!

Wybór łóżka dla wielu osób jest najtrudniejszy – musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, nasze oczekiwania, dodatkowe udogodnienia (zagłówek, wysuwane szuflady, podnoszony stelaż). Istotny jest także materiał, z którego stworzono konstrukcję łóżka. Najtrwalszym jest lite drewno, jednak jego cena wielu zniechęca. Zdecydowana większość kupujących decyduje się na płyty drewniane, które są lżejsze i znacznie tańsze. Łóżka mogą być oparte na ramie lub też być rozkładane – drugie wyjście jest idealne do małych pomieszczeń blokowych. Takie łóżko w ciągu dnia będzie służyło za wygodną kanapę!

W sypialni nie może zabraknąć również powierzchni do przechowywania. Sprawdzą się świetnie komody klasyczne – na ich górnych płytach możemy ustawić zdjęcia bliskich, szkatułki z biżuterią. Innym rozwiązaniem są szafy, jeśli tylko posiadamy nieco więcej miejsca w pomieszczeniu.

Categories Dom i Wnętrze