TOP

Wakacje w Bułgarii

 

Bułgaria – piękne i bardzo zróżnicowane państwo leżące w południowo-wschodniej części Europy na Bałkanach. Charakteryzuje się cudownymi, piaszczystymi plażami oraz lazurową wodą Morza Czarnego. Bardzo chętnie odwiedzany region Europy, którego nie sposób nie pokochać.

Wybrzeże Morza Czarnego co roku przyciąga tłumy turystów bez względu na wiek. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą do woli wybierać z atrakcji, jakie przygotowuje biuro podróży: rowery górskie, przejażdżki konne, tajemnicze jaskinie skalne czy sporty wodne. Osoby pragnące w sposób leniwy spędzić długo wyczekiwany urlop mogą rozkoszować się ciepłą wodą i piękną plażą, lub kąpielami w źródłach mineralnych. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie, ale wszystkich z pewnością zachwyci tradycyjna, bułgarska kuchnia. Nie można wyjechać z Bułgarii bez skosztowania sałatki szopskiej lub doskonałego na upalne dni chłodniku tarator.

Wakacje autokarem po tym wspaniałym państwie to doskonały pomysł na zwiedzenie zabytkowych miejscowości jak Kopriwsztica, Sziroka Łyka, Arbanasi czy Triawna. Ponadto miasta nad Morzem Czarnym jak Nesebyr czy Sozopol zachwycają wielowiekowymi tradycjami, natomiast w Wielkim Tyrnowie, Ruse i Płowdiwie koniecznie trzeba zobaczyć przepiękne starówki. Bułgaria autokarem to doskonały pomysł na udany letni urlop.

Categories Turystyka
https://mpfasdpic.org/najlepsze-okna-do-domu-co-wybrac/ https://3d-developer.com/nowoczesne-szafy-na-wymiar-w-mieszkaniach/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/402-blat-kuchenny-szary