TOP

Weekend w rytmie slow w pięknym Sandomierzu

Polacy coraz częściej i coraz chętniej podróżują w wolnym rytmie. Powoli odchodzą od tego trybu zwiedzania jednej atrakcji turystycznej za drugą, co zwykle powoduje tylko i wyłącznie zmęczenie i przesyt, absolutnie nie wprowadzając w stan relaksu i spokoju. A przecież właśnie o to chyba chodzi na wycieczkach – by na 2 czy 3 dni oderwać się od tej szybkiej codzienności.

Gdzie na weekend w rytmie slow

Gdzie zatem wybrać się na taki weekend z rodziną lub ze swoją drugą połówką? Czy raczej zdecydować się na miasto, czy można pojechać w jakieś dzikie miejsca, na przykład w Bieszczady? Wszystko zależy od osobistych upodobań, można jednak znaleźć takie miejsca, w których atrakcje miejskie oraz dzikie pięknie się łączą. Takim miastem, położonym w naprawdę pięknej zielonej okolicy jest Sandomierz.

Sandomierz może być zatem doskonałą destynacją na krótki weekendowy wypad, podczas którego skosztuje się odrobinę atrakcji miejskich, ale też spędzi się trochę czasu na łonie natury. Tanie pokoje w Sandomierzu gwarantują, że na wypad do tego miasta nie wyda się kroci. Jeżeli zatem w planach jest też jakiś wyjazd na przykład na wakacje czy ferie – budżetowy wypad do Sandomierza to dobra opcja.

Atrakcje w Sandomierzu

Sandomierz to miasto cieszące się coraz lepszą renomą wśród osób lubiących podróże. Przez wiele lat było odrobinę zapomniane, ale teraz przeżywa swój prawdziwy renesans i naprawdę turyści opuszczają go z efektem wow, pełni zdumienia, jak w Sandomierzu jest pięknie. Wielu osobom miasto kojarzy się odrobinę na przykład z Krakowem, jednak koszty wyjazdu na weekend do Krakowa są po prostu zdecydowanie wyższe, a poza tym w tym mieście naprawdę trudno o wyciszenie się i spokój.

Skoro coraz więcej osób poznaje atrakcje Sandomierza i nawet do niego wraca, aby powtórzyć udane wypady z wcześniejszych lat, kiedy najlepiej rezerwować pokoje w Sandomierzu na nocleg? Dobrze jest zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, jednak na szczęście spontaniczna decyzja o wyjeździe też nie powinna stać się przeszkodą. W mieście funkcjonują dosyć duże obiekty restauracyjno-hotelowe, w których zawsze znajdzie się nocleg.

Powolne zwiedzanie Sandomierza

Na koniec raz jeszcze rekomendacja powolnego zwiedzania Sandomierza – gdy bez stresu zwiedza się miasto, nie mając z tyłu głowy długiej listy miejsc do odhaczania, zwyczajnie można dostrzec więcej. Przekonało się już o tym tak wiele osób, dlatego właśnie zwiedzanie w rytmie slow stało się ostatnio tak modne. Przyjemne sandomierskie uliczki, w wielu miejscach pokryte kostką brukową, same z siebie wymuszają też po prostu wolniejszy krok.

Categories Turystyka