TOP

Witryny chłodnicze – idealne urządzenia do odpowiedniej ekspozycji towarów

Witryny chłodnicze to nowoczesne urządzenia, które znajdują swoje zastosowanie nie tylko w gastronomii, ale również w handlu. Bez nich nie można by sprzedawać mięs, wędlin, serów czy nabiału – a więc tych produktów, które są wrażliwe na zmiany temperatur. Ponadto witryny chłodnicze można spotkać również w lokalach gastronomicznych takich jak bary, bufety czy bistra.

Główne funkcje witryn chłodniczych

Każdy właściciel restauracji lub baru doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę pełni witryna chłodnicza. Lada chłodnicza nie tylko służy do fantastycznej prezentacji apetycznych potraw, ale również ma zwracać na siebie uwagę gości oraz wręcz zapraszać ich do wybrania dla siebie odpowiedniego dania.

Dodatkowo witryny chłodnicze muszą obniżać temperaturę otoczenia oraz utrzymywać ją na stałym, niskim poziomie. Dzięki temu poszczególne produkty oraz potrawy mają szansę zachować swoją świeżość przez dłuższy czas. Jest bardzo istotne zwłaszcza latem, kiedy na dworze temperatura zaczyna mocno wzrastać.

Nowoczesne urządzenia chłodnicze i ich rodzaje

Obecnie na rynku witryny można podzielić na kilka podkategorii biorąc pod uwagę sektor, w którym będą używane lub produkty, które będą w nich przechowywane. Przywołując to pierwsze kryterium lady chłodnicze można podzielić na: cukiernicze, gastronomiczne oraz farmaceutyczne.

Jednak w przypadku tego drugiego kryterium można wyróżnić: witryny chłodnicze jezdne, witryny sałatkowe, cukiernicze, ekspozycyjne nastolne oraz stojące do napojów.

Lepsza witryna zamykana czy jednak otwarta?

Należy zadać sobie pytanie, czy interesuje nas przeszklona witryna chłodnicza, czy z kolei ta w wersji zabudowanej. Zarówno jedna jak i druga posiada niezliczoną ilość zalet. Najlepsze witryny chłodnicze do kawiarni lub innych lokali gastronomicznych powinny zostać wyposażone w wysokiej jakości oświetlenie. Najlepiej, aby było to wewnętrzne oświetlenie diodowe.

Ponadto warto również zwrócić uwagę na moc, jaką dokładnie charakteryzuje się dana witryna. Trzeba pamiętać o tym, że urządzenia chłodnicze potrafią w bardzo skuteczny i długotrwały sposób utrzymywać bardzo niską temperaturę. Idealnym na to przykładem są chłodziarki do napojów, które sprawiają, że napoje alkoholowe lub bezalkoholowe pozostają zimne przez bardzo długi okres czasu.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Gastrosilesia.pl

Categories Biznes