TOP

Wszystko o sklepowych drinkach bezalkoholowych

Coraz szybciej powiększa się grono osób, które w pełni zrezygnowały ze spożywania alkoholu. Producenci trunków pomyśleli jednak i o tej grupie klientów, przygotowując dla nich coś specjalnego – ogromną ilość najróżniejszych drinków bezalkoholowych. Czym więc one są, jak działają i kiedy warto po nie sięgnąć?

Odmiany drinków

Opisywane trunki można zakupić dosłownie wszędzie – w ogromnych hipermarketach, małych sklepach osiedlowych oraz w sieci. Producenci nalewają je do niewielkich, szklanych butelek, których pojemność zaczyna się od 250 ml, a kończy nawet na litrze.

To, co sprawiło, że drinki bezalkoholowe stały się niezwykle popularne, to ich wyjątkowy smak. Może być on zupełnie dowolny – kokosowy, czekoladowy, limonkowy czy jabłkowy. Producenci bezalkoholowych trunków na bieżąco wymyślają nowe odmiany artykułów, zaskakując tym sposobem rzesze klientów.

Drinki różnią się od siebie także ceną. Za jedną butelkę najtańszego napoju należy zapłacić ok. 3-4 złotych, podczas gdy ten z wyższej półki będzie kosztować kilkukrotnie więcej.

Przygotowanie

Większość osób, która jeszcze nigdy nie miała okazji skosztować drinków bezalkoholowych, sądzi, iż nie wymagają one specjalnych przygotowań. Nie jest to jednak stuprocentowa prawda.

Teoretycznie można by było wziąć takiego drinka do ręki i po prostu go wypić, jednak jego smak będzie znacznie lepszy, jeśli odrobinę się go „podrasuje”. W tym celu należy przelać go do specjalnej szklanki bądź kieliszka, dodać kilka kostek lodu i udekorować plastrem owocu pasującego do smaku trunku.

Przyglądając się składowi poszczególnych drinków, można mocno się zainspirować i następnie samodzielnie spróbować odtworzyć wybrane napoje. Wykreowanie trunku bezalkoholowego jest znacznie prostsze od samodzielnej produkcji napoju wysokoprocentowego.

Zastosowanie

Choć drinki bezalkoholowe rzeczywiście nie zawierają ani grama alkoholu, mimo wszystko nie powinno się podawać ich dzieciom czy nastolatkom. W ten sposób można przyzwyczaić je do spożywania trunków, z czego prosta droga do uzależnienia.

Najchętniej po takie napoje sięgają kobiety w ciąży. Chcą one poczuć się jak dawniej, nie szkodząc przy tym własnemu dziecku.

Warto także zaopatrywać się w takie trunki, gdy samodzielnie przygotowuje się imprezy. Wśród gości mogą bowiem pojawić się osoby, które w ogóle nie spożywają alkoholu, a mimo tego chciałyby bawić się tak samo jak inni zaproszeni ludzie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

Categories Ciekawe