TOP

Wybór sukienki ślubnej – kiedy zacząć?

Biała suknia jest marzeniem wielu małych dziewczynek. W snach wyobrażają sobie czerwony dywan, dzieci sypiące kwiatki, białą piękną suknię ślubną i tego jedynego, z którym spędzą całe życie. Kiedy przychodzi etap, w którym mogą wybrać swoją wymarzoną i wyczekaną suknię ślubną czar pryska, a na jego miejsce wchodzi złość i niezadowolenie. Jednak wcale tak nie musi być. Jeśli weźmiesz się za poszukiwanie sukni ślubnej odpowiednio wcześnie, będzie to sama przyjemność i krok do realizacji największego marzenia.

Kiedy wybrać suknię ślubną?

Tak naprawdę to czym wcześniej tym lepiej. Jednak optymalny czas to dziewięć miesięcy. W tym czasie spokojnie możesz wybrać salon ślubny, w którym kupisz sukienkę, lub w którym uszyją ją specjalnie dla Ciebie. W tym temacie zasięgnij opinii swoich koleżanek, które korzystały z danego salonu, są one często dobrym wyznacznikiem solidnych salonów ślubnych. Zorientuj się w najnowszych trendach, jednak przede wszystkim zweryfikuj to w czym wyglądasz dobrze i w czym dobrze się czujesz. W sukni ślubnej spędzisz wiele godzin, dlatego to jak będziesz się w niej czuła jest bardzo ważne. Nie zostawiaj wyboru sukni na ostatnią chwilę, wszystkie Twoje starania zrzucenia zbędnych kilogramów raczej skończą się niepowodzeniem. Z modowych trendów wybierz dwa/trzy kroje, które naprawdę przypadły Ci do gustu, to mocno zawęzi Twoje poszukiwania, a dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

Pierwsza przymiarka

Jeśli masz idealnie standardowe rozmiary to sprawa będzie zdecydowanie łatwiejsza, może zdarzyć się tak, że po jednej wizycie w salonie (lista salonów) wyjdziesz ze suknią ślubną w ręce. Jednak zdarza się to naprawdę rzadko. Większość sukni pokazowych występuje w rozmiarach 36/38, nie przejmuj się jeśli coś się nie dopina i jest zbyt wąskie. Krawcowe zamówią dla Ciebie odpowiedni rozmiar, albo specjalnie dla Ciebie ją uszyją. Jeśli szyjesz suknię ślubną musisz przygotować się na wiele przymiarek. Na każdą z nich załóż odpowiednio dobrany stanik, majtki zbliżone do tych, które będziesz miała na ślubie i buty o wysokości takiej samej jak ślubne. Jeśli masz wyjątkowo nietypowe rozmiary to musisz uzbroić się w cierpliwość, może okazać się, że będą Ci potrzebne nawet cztery przymiarki. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wzięcie się za poszukiwania sukienki.

Poszukiwanie sukienki ślubnej jest trudnym zadaniem. Jednak, aby marzenia stały się faktem warto poświęcić temu trochę czasu. W końcu dzień ślubu jest najważniejszym dniem w życiu, każdej kobiety.

Categories Ciekawe