TOP

Zabezpieczenia szafek to podstawowe przygotowanie mieszkania

Kupując mieszkanie zastanawiamy się nad jego wyglądem, wybieramy ściany i podłogi, dobieramy meble oraz dodatki. Tworzymy wspaniały wystrój wnętrz, który może zostać szybko zniszczony, jeśli nie pomyślimy o odpowiednich zabezpieczeniach. Mamy dla was kilka prostych rad, jak sprawić, żeby mieszkanie dłużej wyglądało jak na początku.

Kąty wypukłe, wyłączniki i brudne ściany

Wszelkie kąty wypukłe, które posiadamy w naszym domu będą się niszczyć już na samym początku. Szczególnie przy odkurzaniu, nagminne jest uderzanie urządzeniem w ściany. Możemy temu zaradzić specjalnie zabezpieczając je wzmocnieniem. W tym miejscu możemy zamontować również ozdobne listwy, które nie dopuszczą do ukruszenia ściany. Ukruszenie to jeden problem, drugim jest oczywiście brud, który najszybciej pojawia się przy włącznikach i często używanych gniazdkach elektrycznych.

Można temu zapobiec kupując specjalne ochraniacze, które można łatwo umyć. Co ważne, skończyły się już czasy, kiedy podkładki te były niedopasowane i po prostu brzydkie, teraz możemy znaleźć takie, które idealnie będą pasować do naszego wystroju. Na dziury, ukruszenia i zabrudzenia narażone są też ściany, na które otwierają się drzwi, niezależnie od tego czy są one wewnętrzne czy zewnętrzne. Tutaj z pomocą przychodzą nam odbojniki. Nie tylko pochłaniają energię uderzenia, ale również ograniczają ruch. Nie musimy się więc martwić, że drzwi będą uderzać o ścianę, a od uderzenia może wylecieć szyba.

Cisza i spokój we własnym domu

W swoich czterech kątach każdy chce mieć czas na odpoczynek. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak maksymalnie wyciszyć mieszkanie, żeby niepotrzebne hałasy nam nie przeszkadzały. Odbojniki użyte w drzwiach zapewnią nam spokój, jeśli chodzi o drzwi. Do wygłuszania przydadzą się również maty wygłuszające, które mają wiele zastosowań. Począwszy od wyłożenia szafek i szuflad, przez położenie ich w miejscu przesuwanych często mebli, jak krzesła na kółka, po wykorzystanie ich jako izolację na podłodze czy ścianie. Dodatkowo warto mieć samozamykające się szafki z zabezpieczeniami.

Nie dopuścimy wtedy do ich trzaskania, a przy okazji nie musimy się martwić, że pozostanie coś niedomknięte. Takie zabezpieczenia chwilę przed zatrzaśnięciem się drzwi, zwalniają siłę, dzięki czemu wszystko odbywa się po cichu i delikatnie. Weźmy pod uwagę również to, co najbardziej lubimy robić w mieszkaniu. Jeśli ćwiczymy aerobic, dobrze jest przygotować odpowiednie miejsce, gdzie wymachy rąk, ćwiczenia na piłce czy kręcenie hula-hop nie zniszczą niczego wokoło. Oczywiście to, jak długo nasze mieszkanie będzie wyglądać jak świeżo po remoncie, zależy tylko od nas. Im bardziej będziemy o nie dbać, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się jego czystością i estetyką.

Categories Dom i Wnętrze