TOP

Zabiegi kosmetyczne paznokci

Manicure pedicure stosują panie oraz – coraz częściej – mężczyźni, którzy pragną, a wręcz kochają mieć ładne oraz zadbane paznokcie u stóp i rąk.

Rodzaje zabiegów kosmetycznych dłoni i stóp.

Obecnie rozróżnia się trzy zabiegi manicure oraz pedicure – kosmetyczny, leczniczy, a także biologiczny. Manicure pedicure to swego rodzaju pielęgnacja o własną urodę. Dzięki nim każda kobieta (i każdy mężczyzna) czuje się wyjątkowo, a ich ulubiony kolor noszony na paznokciach wywołuje pozytywne odczucia oraz uśmiech na twarzy. Dobrze jest pamiętać, że właściwie zadbane paznokcie to wizytówka pań oraz panów.

Zabiegi kosmetyczne paznokci mogą być wykonywane przez osobę zainteresowaną, jednak lepszym wyjściem jest wizyta w specjalistycznym gabinecie, gdzie manicure oraz pedicure zostaną wykonane w należyty i profesjonalny sposób przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Przełamanie stereotypów przez mężczyzn.

Powszechnie manicure i pedicure są dla kobiet, jednak coraz częściej decydują się na tego typu zabiegi mężczyźni. W obecnych czasach wizyta pana u kosmetyczki, bądź ładne i zadbane paznokcie nie jest wstydem, a wręcz powodem do dumy. Coraz częściej otwarcie mówi się o zabiegach kosmetycznych, którym poddają się mężczyźni, co nie dziwi wielu otoczeń. Jest to bardzo popularne w męskim gronie.

Szczególnie często kosmetyczkę odwiedzają mężczyźni zajmujący wysokie stanowiska w wielu firmach, gdzie wygląd jest niezwykle ważny, a każdy detal – błyskawicznie wyłapywany. Wśród innych kategorii pracowniczych również znajdą się panowie lubujący się w ładnych i odżywionych paznokciach, a w wielu salonach kosmetycznych można przyuważyć osobne cenniki dla mężczyzn.

Specjalistyczny sprzęt krokiem w stronę piękna.

Pielęgnacja paznokci to także umiejętne usuwanie skórek oraz przycinanie ich. Podczas manicure i pedicure powinno stosować się między innymi pilniczki szafirowe oraz piaskowe, polerki, odżywki czy również odpowiednie patyczki oraz środek do usuwania i zmiękczania skórek.

Na koniec każdy może pomalować paznokcie lakierem – kolorowym, bądź też bezbarwnym – w zależności od preferencji zainteresowanego.

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Categories Zdrowie i uroda