TOP

Zadbaj o swój spokojny sen

Zdrowy i spokojny sen jest gwarancją naszego dobrego samopoczucia – nie trzeba tego nikomu udowadniać. Poziom naszego wypoczynku zależy w dużej mierze od odpowiedniego łóżka oraz otoczenia, w tym wypadku: sypialni. Jej aranżowanie nie powinno być dziełem przypadku. Jakie meble wybrać, aby mieć pewność, że nasz sen będzie niezakłócony?

Meble z desek meblowych i litego drewna

W sklepach meblowych bez trudu znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek. Wśród nich zdecydowana większość to łóżka z desek meblowych. Są one względnie tanie, przez co same meble również nie mają wygórowanych cen. Niestety w przypadku desek meblowych nie są one zbyt trwałe – już po kilku latach użytkowania zauważymy, że zaczną się one wyginać, wchłaniać wilgoć czy nawet pękać. Po kilku latach zmuszeni będziemy do wymiany mebla.

Alternatywą dla klasycznych desek meblowych jest lite drewno, pozyskiwane z odpowiednio selekcjonowanych drzew. W Polsce są to najczęściej sosny, buki i dęby. Możliwe jest wykonanie mebla z drewna egzotycznego – są to zamówienia specjalne, na które przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Ich cena będzie także wyższa. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich konieczne jest jego dokładne wysuszenie, by w przyszłości nie pojawiła się w nim wilgoć czy pleśń.

Design i funkcjonalność w jednym

O nowoczesnych meblach do sypialni z drewna mówi się obecnie także w kontekście ich funkcjonalności. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby oferowane produkty były nie tylko piękne, ale również dostosowane do klienta. W przypadku łóżek drewnianych są one wzbogacane o wewnętrzne komory do przechowywania pościeli lub też o tapicerowane zagłówki, dzięki którym wieczorna lektura stanie się przyjemniejsza. Uwagę klientów często zwracają także obszerne, drewniane szafy, piękne komody oraz nowoczesne toaletki.

Categories Dom i Wnętrze