TOP

Zalety i wady interaktywnych podłóg

Podłogi interaktywne to dosyć spora nowość, która zaczyna powoli wchodzić nie tylko do centrów handlowych, ale przede wszystkim do szkół i przedszkoli, ponieważ takie rozwiązanie łączy ze sobą zabawę oraz naukę. Papierowe pomoce naukowe zaczynają powoli odchodzić do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym rozwiązaniom, w które warto inwestować, gdyż stwarzają wiele dodatkowych możliwości. Czym zatem jest wspomniana podłoga interaktywna i jakie są zalety oraz wady takiego rozwiązania?

Interaktywna podłoga

Interaktywna podłoga to innowacyjne rozwiązanie, w którym treści multimedialne połączone są z ruchem użytkowników. Na podłodze wyświetlane są obrazy w postaci animacji, które reagują na ruch człowieka. Efekty, które wyświetlane są na podłodze, zależą przede wszystkim od użytkownika, gdyż mogą to być zarówno różnego rodzaju zabawy, jak i materiały typowo dydaktyczne. Rozwiązanie to zaczyna być powoli wprowadzane zarówno do przedszkoli, jak i szkół, gdyż jest to świetny sposób zachęcający dzieci do nauki poprzez zabawę. Choć taka interaktywna podłoga nie należy do najtańszych rozwiązań, to jednak jest warta swojej ceny i może obecnie zastąpić różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Takie podłogi interaktywne można było spotkać już jakiś czas temu w niektórych centrach handlowych, przez co niektórym osobom są już dosyć dobrze znane.

Zalety oraz wady interaktywnych podłóg

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż taka podłoga interaktywna zmusza dzieci do aktywności fizycznej, jednak warto tutaj podkreślić, iż to same dzieci z wielką chęcią poddają się zabawie. W dzisiejszych czasach dzieci mają stanowczo za mało ruchu, dlatego też taka podłoga to świetne narzędzie zachęcające je do aktywności fizycznej. Kupując taką podłogę, otrzymuje się wraz z nią zestaw wielu różnych gier, dzięki czemu nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy. Jeśli chodzi natomiast o wady tego rozwiązania, to taka podłoga nie należy niestety do najtańszych, przez co nie każda placówka może sobie pozwolić na jej zakup. Warto jednak śledzić oferty producentów, gdyż można trafić na ciekawe atrakcje cenowe. Oprócz tego pomieszczenie, w którym taka podłoga się znajdzie, musi być odpowiednio przygotowane, co nie zawsze jest niestety możliwe.

Podłoga interaktywna to świetne rozwiązanie, za pomocą którego można nie tylko rozruszać każdego malucha, ale również wzbudzić w nim zainteresowanie nauką, co w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie łatwe. Zestaw gier zachęca zarówno do zabawy, jak i do nauki, dlatego też warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

Więcej na temat podłóg interaktywnych znajdziesz na stronie MasterEdukacja -podłoga interaktywna

Categories Technologia