TOP

Zastosowanie balustrad szklanych

W nowoczesnym budownictwie bardzo często wykorzystywane są balustrady szklane. Znajdują one zastosowanie w bardzo wielu instytucjach. Równie powszechnie wiele osób decyduje się na zamontowanie tego typu produktów w swoim domu. Zatem dlaczego balustrady szklane zyskały aż tak dużą popularność?

Popularne balustrady szklane

Dzięki prężnie rozwijającej się technologii, na naszym rynku co kilka lat możemy dostrzec wiele nowoczesnych materiałów. Zdecydowanie nie są to nowoczesne materiały, które nigdy dotąd ludzkości nie były znane. Tego typu materiały to przede wszystkim podstawowe materiały inżynierskie, które zostały tylko i wyłącznie ulepszone. Możemy do nich zaliczyć między innymi szkło, które jest wykorzystywane w balustradach szklanych. Wbrew pozorom, nie jest to materiał, jaki jest nam znany od wieków. Pomimo tego, iż charakteryzuje się postacią amorficzną i również jest bardzo kruche, a tym samym nie odporne na uderzenia, szkło w balustradach szklanych ma zupełnie inne właściwości. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. W balustradach szklanych wykorzystuje się specjalne szkło, które pokryte jest warstwą folii. Jednak nie jest to zwykła folia, jaką wykorzystujemy przykładowo na worki na śmieci lub też reklamówki. Charakteryzuje się ona zupełnie inną strukturą, a także grubością. W wielu balustradach szklanych folia może mieć grubość nawet 0,38 milimetra. Wielu producentów, w trosce o jak najwyższą jakość oferowanych wyrobów, decyduje się na położenie aż kilku warstw tej folii. Z pewnością każdy z nas zadaje sobie pytanie, w jaki sposób tak cienka folia może aż tak diametralnie zmienić właściwości naszego szkła. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Folia jest nagrzewana do wysokiej temperatury i niejako wtapiana na powierzchnię szkła. Dzięki temu tworzy razem z nim jedną całość, zwiększając jego właściwości wytrzymałościowe. Jeżeli przypadkowo dziecko wbiegnie z dużą siłą w szybę naszej balustrady, nic mu się nie stanie. W najgorszym przypadku szyba pęknie, jednak nie będzie widocznych żadnych odłamków szkła, ponieważ zostaną przyklejone na folii. Jest to jeden z rodzajów laminatu, czyli technologii powszechnie wykorzystywanej w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Jeżeli pragniemy zobaczyć, jak wygląda taka balustrada szklana, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową ”

Powszechne zastosowanie balustrad szklanych

Tego typu produkty znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Przykładowo balustrady szklane w Warszawie możemy podziwiać między innymi w różnego rodzaju Sądach oraz Uczelniach Wyższych, a także w Urzędzie Miasta. Również powszechnie stosowane są w przedszkolu, jak i w dużych korporacjach. Są także elementem wyposażenia wielu sal konferencyjnych. Wiele osób także decyduje się na zastosowanie balustrad szklanych w sowim domu. Jeżeli pragniemy znaleźć ciekawe pomysły, jak zastosować balustradę w naszym mieszkaniu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło przykładowo „balustrady szklane Warszawa„.

Co roku pojawiają się ulepszone materiały inżynierskie. Warto z nich korzystać, ponieważ są nie tylko atrakcyjne, ale również bardziej bezpieczne.

Categories Dom i Wnętrze