TOP

Zimowy wypoczynek pod Tatrami

Wypoczynek w górach to świetna okazja do tego, aby zregenerować nasze siły, spędzić czas z bliskimi czy z drugą połową. W Polsce nie brak urokliwych pasm górskich, w których czeka na nas wiele atrakcji. Niewątpliwie to jednak Tatry cieszą się największym zainteresowaniem turystów. Co znajdziemy w najpopularniejszych, podhalańskich kurortach? Gdzie warto się zatrzymać?

Wypoczynek w Zakopanem?

Bez wątpienia najwięcej turystów wybiera Zakopane, nazywane również zimową stolicą Polski. Zakopane znane jest od stuleci: początkowo była to miejscowość uzdrowiskowa, do której przybywali zamożni arystokraci, ale również artyści. Obecnie Zakopane straciło swój kameralny klimat na rzecz bogatej infrastruktury oraz licznych atrakcji dla przyjeżdzających. Turyści mogą korzystać z licznych karczm i restauracji, osoby aktywne powinny wybrać się na lekki trekking do jednej ze znanych i lubianych dolin (Chochołowska, Kościeliska). Dla tych, którzy nie mogą zdobywać górskich szczytów przygotowano możliwość wjechania na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę kolejką. Niestety, Zakopane znane jest również z dużego tłoku i wysokich cen. Czy możemy wybrać coś innego?

Dobrym rozwiązaniem okazuje się zatrzymanie w Bukowinie Tatrzańskiej. Znajdziemy tam wiele pensjonatów, ale także restauracji, karczm i liczne stoki narciarskie z przylegającą infrastrukturą.
Znajdź najlepszy nocleg w Bukowinie – willamajerczyk.com.

Categories Turystyka