TOP

Jak przygotować się do masażu

Pacjent, który chce skorzystać z masażu leczniczego, nie musi się jakoś specjalnie przygotowywać. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by przed zabiegiem wziąć prysznic i ubrać się w taki sposób, by w danym stroju czuć się wygodnie. Nie zaleca się też spożywania zbyt obfitych posiłków przed samym masażem,

Udając się do gabinetu, nie trzeba brać ze sobą żadnych przedmiotów, w tym ręczników, czy obuwia. W gabinecie wszystkie używane podkłady pod ciało i na twarz są jednorazowe. Za każdym razem, kiedy ma się odbyć masaż, stół, na którym ma się położyć pacjent jest dezynfekowany. Chcąc przeprowadzić masaż, pacjent może wziąć do wglądu dla masażysty wykonaną dokumentację medyczną, na przykład opisy do zdjęcia rentgenowskiego, czy tomografu komputerowego.

Dla kogo jest masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest dobry dla każdego, zarówno dla osób, które odczuwają ból, jak i dla tych, którzy czują się zestresowani. Warto więc korzystać z tego masażu nie tylko wtedy, gdy odczuwa się fizyczny dyskomfort, ale również może być on idealny jako działanie profilaktyczne. Z masażu leczniczego mogą również korzystać osoby przed i po wysiłku fizycznym. Jest on też idealny dla tych, którzy czują się zmęczeni, czy przepracowani.

Warto pamiętać o tym, w jakiej sytuacji pomaga ten masaż. Za jego pomocą można znacznie poprawić swoje samopoczucie. Ma on odżywczy wpływ na tkanki, zwiększa wydajność mięśni, poprawia sen, ma działanie antystresowe i przeciwbólowe. Powoduje rozluźnienie spiętych mięśni, dlatego może być idealny dla tych, którzy pracują w trybie siedzącym za kierownicą, czy przed komputerem. Dzięki niemu można skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego bólu kręgosłupa i pleców.

Jak wykonuje się masaż

Wybierając się do profesjonalnego gabinetu, masaż jest przeprowadzany na profesjonalnym i komfortowym sprzęcie. Fachowy masażysta za każdym razem będzie stosować naturalne i atestowane olejki.

Pacjent może też liczyć na to, że za każdym razem, kiedy zapisze się na zabieg będzie mógł uczęszczać do tego samego masażysty. Masaż leczniczy jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb klienta gabinetu, co następuje już podczas pierwszej wizyty, kiedy masażysta zakłada kartę informacyjną.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Categories Zdrowie i uroda
http://okna.edu.pl/okna-z-waskimi-ramami-warto/ adaptacjawnetrz.pl zobacz