TOP

Odkryj naturalne piękno!

Gładka i promienista skóra to zasługa nie tylko prawidłowego odżywiania, ale również odpowiedniej ilości przyjmowanych płynów każdego dnia, stosowania dobrze dobranych kosmetyków. Mimo tego musimy być świadomi, że z wiekiem nasza skóra stanie się mniej sprężysta, bardziej podatna na zmarszczki. Jak radzić sobie z pierwszymi oznakami starzenia?

Skąd biorą się zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na naszej skórze już po 25. roku życia. Jest to wynik naturalnej mimiki naszej twarzy: najczęściej zmarszczki widzimy w zewnętrznych kącikach oczu. Kolejne zmarszczki, pojawiające się przy ustach, są wynikiem zmniejszającej się ilości kwasu hialuronowego w naszym organizmie. W przypadku palaczy proces powstawania bruzd na twarzy jest znacznie szybszy – nie bez powodu mówi się o „zmarszczkach palacza” dla określenia bruzd nosowo-wargowych. Szybsze powstawanie zmarszczek może być także rezultatem nadużywania alkoholu, przebywania w zadymionych pomieszczeniach, nieregularnego odżywiania się, dietą niskiej jakości. Szybsze powstawanie zmarszczek ma również wiele wspólnego z nadmiernym wystawianiem skóry na słońce!

Skuteczne metody na przywrócenie skórze blasku!

– Aby zachować gładką skórę twarzy najczęściej stosujemy liczne kosmetyki: kremy, olejki. To jednak nie wystarczy – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz witryny karolinakusnierz.pl. Skuteczne wygładzanie zmarszczek możliwe jest dopiero wtedy, kiedy kwas hialuronowy zostanie dostarczony w głębsze warstwy skóry. Z tym może pomóc nam tylko specjalista medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosowany podczas zabiegów wygładzania zmarszczek jest preparatem bezpiecznym i przetestowanym, który nie wywołuje alergii. Efekty jego działania widoczne są od razu!

Categories Zdrowie i uroda