TOP

Hotel SPA – dla kogo to najlepszy sposób na wypoczynek?

Tradycyjny wypoczynek w hotelowych wnętrzach to już dla przeciętnego Kowalskiego zbyt mało, nawet jeśli hotel oferuje wyjątkowe atrakcje i jest obiektem z kilkoma gwiazdkami. Od hoteli oczekuje się już nie tylko komfortowych noclegów, ale również dodatkowych sposobów na spędzenie czasu. Taką ofertę ma zazwyczaj hotel SPA.

Co oferują hotele SPA?


Goście hotelowi od obsługi z jednej strony wymagają anonimowości, ale z drugiej chcieliby mieć realny wpływ na to, w jaki sposób mogą spędzać czas wolny, o ile taki czas posiadają. Dlatego coraz częściej w obiektach hotelowych pojawiają się usługi SPA i wellness, dzięki którym goście mogą zadbać o swoje lepsze samopoczucie. Korzystanie z zabiegów jest najczęściej dodatkowo płatne, chyba, że hotel spa – starydziwnów.pl oferuje tematyczne weekendy i noclegi w ramach pobytów urlopowych. Wówczas wybrane zabiegi, np. masaże twarzy i ciała, korzystanie z jacuzzi czy relaksacja z wykorzystaniem światła, oferowane są bezpłatnie, a ich koszt został wkalkulowany w koszt noclegów. Hotele SPA dzielą oferowane usługi na zabiegi na twarz oraz na ciało, a wśród nich dostępne są zabiegi nawilżające na twarz, odżywiające ciało, ale również zabiegi odchudzające. Wielu gości decyduje się na skorzystanie z masaży manualnych, które również mogą być masażami relaksacyjnym lub zdrowotnymi, pozwalającymi uporać się z nerwobólami czy stresem. Część zabiegów można uznać za zabiegi, których zadaniem jest zapewnienie komfortu i relaksu. Tak się dzieje w przypadku masaży z wykorzystaniem gorących kamieni czy relaksującego miodu z dodatkiem pszczelego wosku.

SPA, wellness i kosmetyka


W wielu obiektach hotelowych, w których dostępne są usługi SPA i wellness, coraz częściej pojawiają się również tradycyjne usługi kosmetyczne. Ma to związek z jednej strony z zapewnieniem gościom usług wysokiej jakości, z drugiej zaś – spełnia ich oczekiwania. Bardzo często goście, którzy zdecydowali się na skorzystać z usług noclegowych w wybranych hotelach, dopiero w czasie pobyt w hotelu mają czas na kompleksowe zadbanie o siebie. Dotyczy to w szczególności kobiet, które decydują się na hotel SPA także dlatego, że w jednym miejscu mogą skorzystać z zabiegów relaksujących, odchudzających i upiększających. Gama zabiegów kosmetycznych w SPA hotelowym nie musi być bardzo szeroka, wystarczy, że profesjonalne kosmetyczki zrobią klientom manicure i pedicure, zaproponują specjalistyczne zabiegi przywracające dłoniom i stopom piękny wygląd, a ich ofertę uzupełnią o zabiegi depilacji. Dzięki takim zabiegom goście, którzy zdecydowali się na hotel SPA, mogą wykorzystać posiadany czas na zabiegi poprawiające urodę i samopoczucie.

Categories Turystyka