TOP

Przyroda w okolicach Świnoujścia

Jeżeli podczas urlopu cenisz sobie przede wszystkim kontakt z naturą, polskie wybrzeże jest dla Ciebie idealnym miejscem na spędzenie wakacji. Kwatery Świnoujście stanowią doskonały punkt wypadowy, z którego wiodą szlaki ku niespotykanym nigdzie indziej miejscom, przepełnionym wyjątkowymi okazami przyrodniczymi. Zwiedzenie ich wszystkich może okazać się niemożliwe podczas krótkiego pobytu, zatem specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę miejsc, które powinny być oznaczone kategorią „must see”.

O wyjątkowym charakterze Świnoujścia decyduje położenie miasta, które jest ulokowane na 44 wyspach. Miasto oferuje niezwykłe atrakcje dosłownie dla wszystkich – dla osób poszukujących zabytków, śladów historii oraz dla wszystkich tych, którzy chcą uciec od turystycznego zgiełku, spędzając wakacje w pięknych i zacisznych okolicznościach przyrody.

Okazy przyrody w okolicach świnoujścia to zasługa położenia

Świnoujście to miasto niezwykłe pod wieloma względami. Wystarczy powiedzieć, że jest to jedyna miejscowość w Polsce położona na wyspach, dokładnie – na 44. Z każdej strony miasto otaczają rozlewiska i cieśniny morskie, tworząc mikroklimat charakterystyczny dla tego miejsca. Dzięki temu rozwinęły się tu niezwykłe okazy przyrody, będące jedną z największych atrakcji turystycznych. Każdego roku kwatery świnoujście są oblegane przez osoby, które pragną wypocząć na łonie natury. Zacznijmy zatem naszą krótką wycieczkę po najciekawszych miejscach.

Park zdrojowy


Z kwater Świnoujście w pierwszej kolejności warto udać się w kierunku parku zdrojowego. Obiekt ten powstał w latach 1826 – 1827. Znajdują się tam liczne okazy roślinności śródziemnomorskiej oras starodrzew, który liczy aż 150 lat. To jednak ledwie 0rzedsmak atrakcji, które czekają na turystów.

Karsiborskie Paprocie

Rezerwat Karsiborskie Paprocie to jeden z najbardziej niezwykłych pomników przyrody w Polsce. Obiekt zlokalizowany jest u ujścia Kanału Piastowskiego (dawniej Kanał Królewski), na wyspie Karsibór. Paprocie porastają tu obszar 37 hektarów, a wśród licznych okazów nie brakuje Orlicy, która osiąga długość do 4 metrów.

Wzgórze Piekarzyna

Wzgórze Piekarzyna to bez cienia wątpliwości jedno z najbardziej magicznych miejsc w Świnoujściu. Za baśniowy i nieco tajemniczy klimat odpowiadają tu niezwykłe drzewa, które sprawiają wrażenie, że lada moment wyruszą w marsz. To obowiązkowa pozycja na mapie przyrodniczych atrakcji miasta.

Ptasia wyspa

Mielno, potocznie nazywane ptasią wyspą, to miejsce zasiedlone przez liczne okazy ptactwa. Bytują tu przede wszystkim kormorany, ale można spotkać też czaple a nawet majestatycznego bielika.

Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe zlokalizowane jest na wyspie Wolin. Woda mieni się tu odcieniami błękitu i zieleni, co jest zasługą rozpuszczonych w niej związków wapnia. Choć Jezioro Turkusowe jest stosunkowo niewielkie, widok jego tafli dosłownie zapiera dech w piersiach.

Categories Turystyka
rce-reklama.pl ueformichigan.com azubezpieczenia.pl