TOP

Jak dobrać do figury dwuczęściowy strój kąpielowy?

Stroje dwuczęściowe wbrew pozorom są bardziej różnorodne, niż mogłoby ci się wydawać. I bardzo dobrze, bo dzięki temu możemy skuteczniej zamaskować mankamenty naszej figury i czuć się sexy na plaży.

Dwuczęściowe – dla każdej figury

No, prawie dla każdej figury, ale o tym za chwilę. Najpierw zajmijmy się podstawami.

Zanim zaczniesz szukać idealnego kostiumu na plażę, warto sobie uświadomić, że stroje kąpielowe dwuczęściowe są naprawdę bardzo ale to bardzo różne. Różnią się nie tylko kolorem, ale także krojem, rodzajem stanika, poziomem sztywności i materiałem. A wszystko to sprawia, że możemy lepiej dopasować je do potrzeb naszej sylwetki, jeśli tylko dobrze zastanowimy się nad wyborem. Na co więc zwrócić uwagę?

Kto powinien unikać dwuczęściowych strojów?

Jedynym mankamentem figury dyskwalifikującym (tylko z założenia, oczywiście) noszenie strojów dwuczęściowych jest mocno otłuszczony brzuch, fałdki i brzuch. Prawda jest jednak taka, że chodzić powinniśmy w tym, w czym czujemy się komfortowo, więc nawet jeśli nie masz idealnie płaskiego brzucha, możesz ubrać strój dwuczęściowy. To tylko i wyłącznie kwestia twojego własnego komfortu psychicznego, niczego więcej. Poza tym zawsze możesz zdecydować się na strój z wysokim stanem, który pomoże zamaskować nie do końca idealny brzuszek.

Po pierwsze: krój biustonosza

Krój biustonosza powinien być dopasowany nie tylko do rozmiaru, ale także do kształtu i rozstawu twoich piersi. W przypadku mniejszych sprawdzi się push-up albo balkonetka, przy większych usztywniana miseczka. Jeśli twoje piersi są szeroko rozstawione, raczej unikaj biustonoszy wiązanych na szyi – istnieje spore prawdopodobieństwo, że piersi będą nieestetycznie wypadać na boki.

Po drugie: krój majtek

Krótkie nogi można wydłużyć mocno wyciętymi majtkami. Zdecydowanie unikaj natomiast szortów. Jeśli chcesz zamaskować brzuch, możesz wybrać majtki z wysokim stanem – nie tylko podkreślają atuty kobiecej sylwetki, ale także wciąż są bardzo modne. Świetnie poradzą sobie także z ukryciem cellulitu, podobnie zresztą jak szorty.

Po trzecie: kolor

Wybierając odpowiedni kolor stroju, też możemy sporo zdziałać i optycznie wyrównać dysproporcje pomiędzy górną a dolną częścią naszego ciała. Zasada jest prosta – ciemne kolory wyszczuplają, jasne dodają objętości. Jeśli więc masz małe piersi i szerokie biodra, idealna dla ciebie będzie jasna góra i ciemny dół.

Categories Ciekawe