TOP

Ogród w bloku? Żaden problem!

Wydaje Ci się, że mieszkanie w bloku pozbawia Cię możliwości czerpania z lata pełnymi garściami? Wydawać by się mogło, że luksus odpoczynku na świeżym powietrzu w zaciszu własnej posesji jest zarezerwowany dla szczęśliwców, posiadających własny ogród. Kto powiedział, że musi tak być? Zamiast patrzyć z nutką zazdrości na znajomych, wylegujących się na tarasach, stwórz własny kąt, gdzie odpoczniesz i naładujesz baterie. Najwyższy czas posprzątać swój balkon i tchnąć w niego nowe życie!

 Ogród w betonowym lesie

Większy metraż daje zdecydowanie większe pole do popisu, więc jeśli posiadasz duży balkon, możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Mniejsze przestrzenie wymagają sprytnego i przemyślanego w najmniejszym stopniu zagospodarowania. Pierwszym krokiem na drodze do balkonu idealnego jest wybór mebli. Musisz zadać sobie pytanie, na jakim efekcie najbardziej Ci zależy. Jeśli marzysz o małej, zewnętrznej jadalni lub kąciku kawowym, najlepiej sprawdzi się komplet składający się z krzeseł i niedużego, okrągłego stolika. Taki uniwersalny zestaw jest dobrą bazą do stworzenia ciekawej i atrakcyjnej aranżacji. Natomiast jeśli chciałbyś stworzyć niebanalne miejsce, gdzie pośród zielonej roślinności i z zapachem kwiatów unoszącym się w powietrzu, spędzisz popołudnie na wylegiwaniu się na słońcu, warto postawić na designerskie i komfortowe leżaki ogrodowe. W przypadku niedużego balkonu, nowoczesnym i modnym rozwiązaniem będzie podwieszenie pod sufitem designerskiej huśtawki w kształcie kokonu.

Dodatki to podstawa!

Kiedy już zaopatrzysz się w idealne meble ogrodowe Warszawa, kolejnym krokiem jest wybór dodatków. Namiastkę prawdziwego ogrodu stworzysz, kiedy główną dekoracją balkonu uczynisz kwiaty. Kolorowe pelargonie, petunie czy werbeny posadzone w skrzynkach powieszonych na balustradzie, odgrodzą Cię od wzroku sąsiadów oraz wprowadzą sielską aurę. Jeśli dysponujesz odpowiednimi możliwościami, ciekawą opcją jest stworzenie mini-ogrodu wertykalnego. Ponadto, zioła w doniczkach będą nie tylko pachnącą ozdobą, ale również ekologicznym dodatkiem do sałatek czy kanapek! Dzieła dopełnią przywieszone pod sufitem lampiony i lampki.

 

Categories Dom i Wnętrze