TOP

Dom z ogrodem w stylu rustykalnym

Baśniowe przestrzenie, wypełnione kwiatowymi zapachami. Coś na wzór bajki, w którą trudno uwierzyć, ale która zarazem wydaje się tak bliska i realna, że aż chce się jej dotknąć. Czy to wszystko może się nam przydarzyć, a nie tylko przyśnić? Czy bajka się spełnia? Choć na moment albo najlepiej na dłużej, na całe życie. Niekiedy wystarczy jej odrobinę pomóc, na przykład urządzając przestrzeń codzienności w stylu rustykalnym. Bajkowe wydarzenia i bajkowe życie okazuje się wówczas dużo łatwiejsze do spełnienia.

Drewno przede wszystkim

Rustykalne aranżacje nie obejdą się bez drewna, które przecież samo w sobie przechowuje piękno natury i zarazem magicznych opowieści. Najpełniej do takiego stylu odwoła się domek z elewacją drewnianą. Najlepiej, gdy posiada również rozległą werandę. Wówczas stylizacjom domowo-ogrodowym nadamy szczególnie wyrazisty charakter. Weranda to doskonałe miejsce do tego, żeby stworzyć na niej zakątek w rustykalnym stylu. Dostępny prawie przez cały rok. Wystarczą drewniane meble ogrodowe, dodatki z ceramiki, kwiaty w koszach rattanowych wiszących czy stojących.

Także meble do kuchni czy do salonu w stylu rustykalnym muszą odwoływać się do ponadczasowej urody drewna. Jeśli interesują nas rzeczy utrzymane w tej stylistyce, to na pewno na stronie gama-sklep.com.pl znajdziemy wiele pięknych mebli dla naszego domu. Zresztą salon Gama oferuje nam meble, które dopasujemy bez trudu także do innych aranżacji wnętrzarskich.

Natura i sztuka ludowa

Tworząc stylizacje rustykalne, do dyspozycji mamy przeogromne bogactwo form i kolorów pochodzących od samej natury. Wnętrze utrzymane w tym duchu charakteryzuje się  właśnie pewną swobodą formalną. Podobnie zresztą jak w przypadku naturalistycznych ogrodów, gdzie nie wszystko jest symetryczne i równe. Ale właśnie fantazyjne i bujne, jak sama natura.

Categories Dom i Wnętrze