TOP

Pakowanie prezentu

Kiedy pragniemy podarować komuś prezent warto pomyśleć o odpowiednim opakowaniu – ono również jest ważne! Najczęściej sięgamy po klasyczny papier do pakowania. Powinniśmy pomyśleć jednak o jeszcze ciekawszym ozdobieniu prezentu – pomoże nam w tym odrobina fantazji i to, co znajdziemy często pod ręką!

Opakowanie, czyli kropka nad i

Aby prezent zapakowany w ozdobny papier nabrał uroku, z pewnością przyda się elegancka wstążka. Przy kokardzie czy węźle możemy przykleić przy pomocy silnego kleju różne elementy ozdobne: sztuczne kwiaty, koraliki, gałązki drzew, laski cynamonu – wybór jest praktycznie nieograniczony! Podczas pakowania prezentów gwiazdkowych warto wybrać się do lasu w poszukiwaniu niewielkich szyszek i również przyozdobić nimi podarunki dla bliskich.

Pakowanie w kwiaciarni

Wiele osób decyduje się na pakowanie prezentu w kwiaciarni – spod profesjonalnych rąk kwiaciarki nierzadko wychodzą małe dzieła sztuki. Ma ona do dyspozycji nie tylko warsztat, ale również wiele ciekawych elementów odpowiednich do zdobienia. W kwiaciarniach do ozdoby często wykorzystuje się także świeże kwiaty i gałązki roślin.

Klasyczne torebki

Doskonałą metodą na zapakowanie prezentu są torebki ozdobne. Z pewnością jest to sposób, który zaoszczędzi nam czasu i wysiłku. Wystarczy wybrać się do dowolnej kwiaciarni czy sklepu z ozdobami i wybrać torebkę, która spełnia nasze oczekiwania. Kupno torebki ma też inne plusy – osoba obdarowana także może później wykorzystać ją jako opakowanie na prezent.

Torebki ozdobne produkowane są przez zakłady papiernicze lub też prywatne firmy. Torebki dostępne są w różnorodnych rozmiarach, mogą być zamykane poprzez załamania tektury lub też na kokardkę. Wiele torebek prezentowych posiada również funkcjonalny uchwyt stworzony z dwóch sznurków.

Categories Ciekawe
zobacz wiecje atliteracki.com.pl yfine.pl