TOP

Tusze zamienne – czy warto kupić zamienniki?

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie w domu drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Możliwość zeskanowania, skserowania czy wydruku w zaciszu własnego domu jest przydatna dla wszystkich, którzy uczą i potrzebują drukować materiały do nauki, ale także dla wszystkich osób pracujących w trybie home office. Czytanie niektórych dokumentów na ekranie jest uciążliwe, dlatego drukowane formy wciąż mają się świetnie.

Urządzenia wielofunkcyjne:

Producenci urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarek często kuszą niskimi cenami urządzenia oraz specjalnymi promocjami. Wiele osób kupuje urządzenie bez uprzedniego sprawdzenia cen oryginalnych tuszów. Czasami okazuje się, że ich koszt jest bardzo wysoki i oscyluje w granicy czy nawet przewyższa zakup nowego urządzenia. Na rynku od lat funkcjonują również tusze zamienniki. Wiele osób decyduje się na ich zakup nawet w przypadku drukowania kolorowych materiałów, ponieważ ich jakość spełnia oczekiwania. Warto jednak wybrać sprawdzonego sprzedawcę, którego produkty spełniają niezbędne normy.

Tusze zamienniki – dlaczego są tańsze?

Zamienniki są dużo tańsze od oryginałów, oszczędność 50 czy 70% ceny kusi nie tylko osoby prywatne, ale i firmy. Cena zamienników nie obejmuje marketingu producenta, dlatego kosztują mniej. Często słyszy się jednak, że mogą one uszkodzić sprzęt – najczęściej jest to wina niedopasowania kartridżów z tuszem do drukarki, ale są to przypadki bardzo rzadkie. Choć większość producentów zaleca używanie jedynie oryginalnych części, nie zniechęca to sporej części osób. Przed zastosowaniem zamienników jednak warto zapoznać się z gwarancją sprzętu i polityką producenta co do używania tańszych produktów, które nie pochodzą bezpośrednio z oficjalnej dystrybucji. Z tego powodu część osób zaczyna używać zamienników dopiero gdy gwarancja minie. Jakość wydruków, nawet kolorowych zdjęć, wydrukowanych za pomocą zamienników nie jest wcale gorsza niż oryginałów, zwłaszcza kiedy wybiera się produkty sprzedawane przez sprawdzone firmy.

Tusze zamienniki już od kilku lat mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Firmom, które sprzedają drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne zależy na utrzymaniu klientów i zachęcaniu ich do korzystania wyłącznie ze swoich produktów. Tańsze produkty stają się rozwiązaniem dla wszystkich, bo zyskać na nich najwięcej mogą firmy czy osoby uczące się. Obecnie posiadanie drukarki w domu stało się niemal koniecznością i znacznie oszczędza czas, a także pieniądze jeśli jakość wydruku zadowala klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://print24.com.pl/c/18/tusze-alternatywne.html

Categories Technologia
iq.org ueformichigan.com portal.org