TOP

Co znaczy że kosmetyki są wegańskie. Jak je rozpoznać?

Co znaczy że kosmetyki są wegańskie. Jak je rozpoznać?

Coraz więcej naszej uwagi zwracamy na to co jemy, jak żyjemy i jaki ma to wpływ na naszą planetę. Dlatego z roku na rok coraz bardziej popularny staje się weganizm i wegetarianizm. Niestety jest to również często wykorzystywane przez producentów, którzy bardzo często nadużywają określenia Vegan w swoich produktach. Często nadają je produktom, które z weganizmem nie maja nic wspólnego i ich skład nie uprawnia ich do tego typu nazewnictwa. 

Weganizm, z czym to się je?

Weganizm to nie tylko dieta, to styl życia wykluczający spożywanie i korzystanie z produktów odzwierzęcych. Więc z diety weganina zniknie nie tylko mięso i ryby, ale również jajka, miód i mleko. Również w codziennym życiu weganin nie będzie korzystał ze skórzanych produktów, wełnianych ubrań i innych produktów które pozyskiwane są od zwierząt. U większości osób dotyczy to również leków, kosmetyków i środków czystości. 

Co to są wegańskie kosmetyki?

Aby kosmetyk mógł nazywać się preparatem wegańskim nie może mieć w sobie żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Nie znaczy to że wszystkie kosmetyki wegańskie są w pełni eko. Warunkiem uzyskania oznaczenia „Vegan” jest nie stosowanie składników odzwierzęcych i nie testowanie ich na nich. Aby samemu ocenić czy dany kosmetyk jest wegański warto prześledzić jego skład. W kosmetykach wegańskich nie znajdziecie takich składników jak miód, pyłek pszczeli, wosk pszczeli, jad pszczoły, propolis, jedwab, kokony jedwabników, keratyna, prebiotyki pochodzące z przetworów mlecznych, lanolina, nić pajęcza, jad żmii lub węża, śluz ślimaka. Czytając dokładnie skład będziecie w stanie bez trudu rozpoznać kosmetyki wegańskie. 

Gdzie kupić wegańskie kosmetyki?

Kosmetyki wegańskie dostępne są zarówno w drogeriach stacjonarnych jak i na stronach internetowych. Również zakłady kosmetyczne odpowiadając na zapotrzebowanie rynku oferują już nie tylko wegańskie kosmetyki, ale również popularny w ostatnim czasie personalizowany krem dopasowywany do konkretnej osoby. Popularność weganizmu i wegetarianizmu sprawiają, że na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej ofert i różnych serii kosmetyków wegańskich. Ważne aby wybrane przez nas kosmetyki oferował producent kosmetyków profesjonalnych. Daje nam to gwarancję dobrego i bezpiecznego wyboru.

Zobacz także https://xlblog.pl

Categories Zdrowie i uroda