TOP

Projektowanie graficzne nadruków na koszulkach, a różnice w rozmiarach i modelach.

tworzeniu nadruków na koszulkach można napisać całe podręczniki, pomimo tego, że wydaje się to dość prostą sztuką. Jednak tutaj praca grafika nieraz musi wyjść poza samo wymyślenie fajnej i pasującej grafiki a wejść już na obszary które łączą się z projektowaniem odzieży. W minimalnym stopniu, ale jednak. Chodzi mianowicie o dostosowywanie grafik do różnego rodzaju krojów bluz, koszulek czy kurtek, które mają różne rozmiary kroje itp. W dużej mierze jest to zadanie samej drukarni zajmującej się nadrukami. Jednak warto przyjąć zasadę ograniczonego zaufania i samemu zająć się nieco, choć częściowym dopasowaniem nadruków, jeśli dokładnie wiemy na jakiego rodzaju odzieży mają się znaleźć.

Grafiki na koszulkach, a ich rozmiary

Podstawowa rzecz, jeżeli chodzi o projektowanie graficzne nadruków i to pewność, że wszystko będzie wyglądało tak, jak trzeba niezależnie od rozmiaru. Rzadko kiedy sami będziemy musieli dostosowywać wielkość projektów do rozmiaru odzieży, wykonując zlecenie jako grafik, jednak naszym zadaniem jest jak najlepsze dopasowanie projektu graficznego nadruku na koszulki czy bluzy do edycji w drukarni. Dlatego też odpowiednie przełożenie wykonanych grafik do formatu grafiki wektorowej, pomoże w kwestii braku utraty jakości na dużych rozmiarach. Jasne, nadal możemy korzystać też z projektów rastrowych, jednak nie zawsze będą one odpowiednio dopasowane w drukarni.

Projekty graficzne nadruków na koszulkach a różne modele odzieży

W przypadku tworzenia nadruków na koszulkach, które mają iść na różne modele odzieży, warto jest otrzymać od klienta taką informację. Może okazać się, że na nadruk zaprojektowany pod koszulkę typu T-shirt, już niekoniecznie będzie dobrze wyglądał na damskim tank topie, który w okolicach klatki piersiowej zupełnie inaczej się układa i pewne elementy nadruku mogą zostać po prostu zasłonięte przez anatomię. Ważny może być model kołnierzyka. Na koszulce polo niekoniecznie zobaczymy odpowiednio dopasowana kształt grafiki, zaprojektowanej pod sportowe T-shirty, lub nawet sam obszar zadruku w pionie może ulec dosyć dużemu wypaczeniu.

Projektowanie graficzne nadruków na bluzach i koszulkach z kapturem, gdzie grafiki mają znaleźć się na plecach, także musi opierać się o pamięć o tym, że kaptur może przysłaniać pewną część grafiki, a to znów może być powodem olbrzymiej, designerskiej wpadki.

Grafiki na koszulkach. Dobry projekt, czyli jaki?

Co więc powinien zawierać dobry projekt grafik na koszulkach, bluzach czy innych częściach garderoby? Poza ciekawą grafiką wykonaną najlepszej możliwej jakości także odpowiednie dopasowanie jej do różnego rodzaju opcji nadruku i modeli, na której on się znajdzie. Oczywiście nie zawsze kwestie dopasowania na konkretnych produktach będą należały do grafika, jednak jeżeli otrzymamy informacje to takich różnicach w towarze, lepiej się zabezpieczyć i wziąć pod uwagę te zmienne czynniki.

Categories Ciekawe
https://xann.pl/sitemap rochesterbeergals.com bibliotecalibre.org