TOP

Czy warto korzystać z dobrowolnego ubezpieczenia na życie?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie podstawowe polisy ubezpieczeniowe, które musimy obowiązkowo opłacać m.in. ubezpieczenie OC samochodu oraz dobrowolne świadczenia, z których w naszym kraju korzysta coraz więcej osób. Jednym z takich dobrowolnych świadczeń ubezpieczeniowych są polisy na życie.

Dzięki wykupieniu polisy na życie nasi najbliżsi mogą zostać zabezpieczeni finansowo w przypadku naszej śmierci. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które wykonują zawody o podwyższonym niebezpieczeństwie. Wypłata odszkodowania za wypadek śmiertelny jest realizowana stosunkowo szybko, jednak wymaga wypełnienia sporej ilości dokumentów. Dzięki pomocy kancelarii prawnej specjalizującej się w odszkodowaniach możemy znacznie przyspieszyć ten proces i uwolnić się od obowiązku wypełniania dokumentów w tak trudnym dla nas czasie.

Wysokość odszkodowania, jakie jest nam wypłacane, uzależniona jest od miesięcznej składki, jaką opłaca osoba objęta polisą. Koszt podstawowego świadczenia to kilkadziesiąt złotych miesięcznie. W rezultacie otrzymujemy ubezpieczenie na życie w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Dokładne kwoty można znaleźć na stronach internetowych konkretnych firm ubezpieczeniowych. Im wyższa miesięczna składka, tym wyższe jest oferowane nam odszkodowanie. Na wielkość odszkodowania za wypadek śmiertelny mają też wpływ inne czynniki m.in. wiek osoby ubezpieczonej, jej stan zdrowia w momencie wykupienia polisy oraz wykonywany zawód.

Decydując się na polisę na życie, zapewniamy naszym najbliższym stabilność materialną i przyszłość bez znaczenia czy jesteśmy przy nich, czy też ulegniemy wypadkowi śmiertelnemu. Dla każdego z nas bezpieczeństwo najbliższych nam osób powinno być priorytetową sprawą, a ubezpieczenie na życie jedyną możliwością pełnego zabezpieczenia przyszłości naszych bliskich.
Czytaj więcej: http://wieksze-odszkodowanie.pl/odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu/

Categories Ciekawe