TOP

Dlaczego odszczurzanie lepiej zlecić profesjonalistom?

Choć myśl, że w dzisiejszych czasach nasze domy, czy mieszkania mogą odwiedzać szczury wydaje się nieprawdopodobna, problem ten dotyka większej ilości domostw, niż nam się wydaje. Szczury chętnie odwiedzają piwnice, nieuczęszczane zakamarki w zakładach pracy, coraz częściej zaglądają też do mieszkań. Sytuacja ta nie ma nic wspólnego z zachowaniem higieny, lub czystości pomieszczeń, w których żyjemy.

Bardzo często szczury przedostają się do naszych domostw poprzez kanalizację – potrafią wygryźć dziurę w rurze, a ponieważ są świetnymi pływakami, są w stanie zajrzeć właściwie do każdego mieszkania.
Co zrobić, kiedy zorientujemy się, że w naszym domu regularnie pojawiają się nieproszeni goście?
Teoretycznie sprawa jest prosta: wystarczy odciąć szczury od jedzenia i wody. W praktyce problem ten wygląda jednak gorzej – szczur do przeżycia potrzebuje minimalnych ilości jedzenia, a ponieważ (ze względu na specyficzną budowę ciała) potrafi przecisnąć się przez nawet małą dziurę – w poszukiwaniu jedzenia jest w stanie dotrzeć niemal wszędzie.

Walka ze szczurami na własną rękę, to jak walka z wiatrakami. W zasadzie jedyną skuteczną metodą pozbycia się szkodników, jest wezwanie specjalistycznej firmy, która przeprowadzi w naszym mieszkaniu deratyzację. Zyskujemy w ten sposób pewność, że nieproszeni lokatorzy wyniosą się raz na zawsze, unikniemy również kłopotów ze zdrowiem – szczury potrafią bowiem roznosić bardzo groźne dla życia ludzkiego bakterie.

Źródło: Deratyzacja – Karaczan

Categories Ciekawe