TOP

Czym charakteryzuje się nowoczesna spacerówka?

Kiedy dziecko może już swobodnie siedzieć, towarzysząca mu podczas spacerów gondola przestaje spełniać swoją funkcję. Następcą gondoli jest spacerówka – wózek umożliwiający dziecku jazdę w pozycji siedzącej. Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra spacerówka? Sprawdź nasze rady!

Spacerówka dopasowana do potrzeb dziecka

Umiejętnie wybrana spacerówka może służyć dziecku nawet przez kilka lat. Aby tak się stało, wybierz solidny model z regulowanym podnóżkiem, który można dopasować do wzrostu małego użytkownika. Ważne jest również, aby oparcie wózka można było złożyć. Budka wózka powinna być na tyle duża, aby osłonić pasażera przed opadami i zapewnić mu kojący cień podczas upalnych dni. Ważnym elementem konstrukcji są wywietrzniki zapewniające optymalną cyrkulację powietrza.

Wygoda również dla rodzica

Z pewnością każdy rodzic niejednokrotnie przekonał się, jak wiele trudności może przysporzyć wnoszenie ciężkiego wózka na piętro. Aby oszczędzić sobie codziennego trudu, wybierz model z lekkim stelażem. Czołowi producenci wysokiej klasy akcesoriów i sprzętu dla dzieci oferują wózki, które można jednym ruchem złożyć do kompaktowych rozmiarów. Złożoną spacerówkę można włożyć nawet do niewielkiego bagażnika. Ponadto, w nowoczesnych modelach standardowe, plastikowe kółka zastępowane są większymi, pompowanymi kołami, które zapewniają doskonałą amortyzację i stabilność na nierównym podłożu, a co za tym idzie – wygodę prowadzenia.

Dodatkowe wyposażenie

Wybierając wózek spacerowy, zwróć uwagę, czy producent oferuje w zestawie dodatkowe akcesoria. Do najważniejszych, najbardziej przydatnych zaliczyć możemy przezroczystą folię chroniącą maluszka przed deszczem, śniegiem i silnym wiatrem, torbę przy rączce, kosz na zakupy i akcesoria, śpiworek na mroźne dni.

 

 

Categories Ciekawe
ueformichigan.com atliteracki.com.pl mubezpieczenia.pl