TOP

Jak wybrać matę ochronną pod krzesło?

Ergonomiczne krzesło na kółkach to obowiązkowy element wyposażenia domowego biura. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo, pomaga zapobiegać bólom kręgosłupa i wadom postawy. Tego typu siedzisko ma jednak pewną wadę: kółka pozostawiać nieestetyczne rysy na podłodze. Jak temu zapobiec?

Jak zabezpieczyć podłogę w biurze przed zarysowaniami?

Krzesła biurowe wyposażone w kółka z czasem mogą zniszczyć podłogę. Ciągłe przesuwanie kółkami po powierzchni paneli czy podłogi drewnianej, to ryzyko, że na jej powierzchni powstaną widoczne z daleka rysy czy odpryski.

Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z zakupu ergonomicznego krzesła. Można cieszyć się wygodą, jednocześnie nie ryzykując uszkodzeniem podłogi. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię pod krzesłem. Dawniej w tym celu stosowano dywany, ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest mata zabezpieczająca. Specjalna podkładka w kolorze podłogi lub transparentna sprawi, że podłoga będzie chroniona przed porysowaniem, a kółeczka krzesła będą mogły swobodnie poruszać się po jej powierzchni.

Jak wybrać odpowiednią podkładkę pod krzesło?

Maty ochronne to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia podłogi przez kółka krzesła. Można stosować ją na podłogach drewnianych, panelach, płytkach czy linoleum. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych, a także w wersji bezbarwnej – nie zmieniającej wyglądu podłogi. Umieszczona pod krzesłem mata trwale chroni podłogę przed porysowaniem, zabrudzeniem czy zalaniem. Wybierając matę ochronną, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim podkładka powinna być wykonana z trwałego, antypoślizgowego materiału, który zapewni użytkownikowi krzesła stabilność i będzie skutecznie chronić podłogę. Maty ochronne są dostępne w różnych rozmiarach – trzeba zadbać o to, by podkładka mieściła się pod biurkiem, ale też była na tyle duża, by krzesło mogło się po niej poruszać, nie wychodząc na nieprzykrytą ochronną podkładką powierzchnię.

Gdzie kupić matę ochronną pod krzesło?

Poszukując podkładki pod krzesło, warto porównać asortyment różnych sklepów. Tego rodzaju akcesoria można znaleźć w stacjonarnych sklepach biurowych oraz w sklepach z wyposażeniem do mieszkań. Na rynku działają również sklepy specjalizujące się w produkcji mat ochronnych.Profesjonalne maty ochronne oferują także sklepy internetowe. Maty są tam tańsze, a wykonane z mocnych materiałów, dostępne w wielu opcjach, jeśli chodzi o rozmiar, często w różnych wariantach kolorystycznych. Każdy klient ma więc możliwość dopasowania maty do swoich indywidualnych potrzeb.

Artykuł powstał we współprazy z http://www.maximat.pl/ – maty ochronne

Categories Ciekawe