TOP

Prosta suknia ślubna w stylu lat 50-tych – klasyka zawsze w cenie

Wiele pań młodych nie chce decydować się na klasyczną lejącą suknię do ziemi, dlatego wybiera krótsze sukienki o długości 3/4 lub 7/8. To swoisty kompromis pomiędzy długą suknią ślubną, a krótką. Takie sukienki ślubne przypominają kreacje z lat 50-tych. Są jednocześnie skromne i eleganckie.

Suknie ślubne proste – szyk lat 50-tych

Prosta suknia ślubna w stylu lat 50-tych to przede wszystkim model o rozkloszowanym kroju, sięgający do połowy łydki lub powyżej kostek. To bardzo dziewczęcy krój, który świetnie się prezentuje i stanowi główną ozdobę sukni. Można wybrać model z delikatnymi guziczkami z przodu. Sukienki ślubne w stylu lat 50-tych mają zwykle podkreśloną talię. Może to być, wykonany z tego samego materiału co suknia, pasek zapinany na klamrę bądź jedwabna szarfa wiązana z tyłu lub zapinana w talii.

Suknie ślubne proste w stylu lat 50-tych – dziewczęcy urok

Wybierając rozkloszowane suknie slubne o długości przed kostkę z dopasowanym gorsetem można dopasować do nich gładkie uczesanie i drobny element dekoracyjny na głowie, którym może być toczek z woalem, bądź kapelusz. Suknia może posiadać również dużą kokardę z tiulu bądź satyny lub kwiat, stanowiący element dekoracyjny. Można również wybrać model z szyfonowymi rękawkami i wykończony drobnymi perełkami bądź kryształkami, ale nie dominującymi sukni, dzięki czemu zachowuje ona swój dziewczęcy urok i minimalizm.

Prosta suknia ślubna w stylu lat 50-tych – dla kogo rozkloszowany krój przed kostkę?

Właściwie sukienka w stylu lat 50-tych będzie pasować każdej kobiecie, która ma zgrabne nogi. Panny młode, które są niskiego wzrostu powinny zadbać o to, by sukienka ich nie skracała, dlatego muszą dobrać odpowiednią długość. W tym przypadku lepsza będzie długość 3/4 niż 7/8. Sukienki w stylu lat 50-tych mają w większości dekolt w serce, który ładnie podkreśla biust. Panie, które mają niewielki biust mogą wybrać modele z drapowanym gorsetem bądź naszytą dodatkową koronką, co optycznie go powiększy.

Sukienki ślubne w stylu lat 50-tych to odpowiedni wybór dla pań, które chcą się wyróżnić i postawić na niestandardowe rozwiązanie. Zaletą takiej sukni jest niewątpliwie wygoda. Można w niej przetańczyć całe wesele i na pewno nikt w trakcie tańca jej nie zbrudzi. Zatem przed sesją fotograficzną nie będzie trzeba oddawać jej do czyszczenia.

Categories Ciekawe
azubezpieczenia.pl zobacz wiecje antraffic.pl