TOP

Nowe formy inwestycji w budynki komercyjne

Coraz większą uwagę inwestorów przyciąga możliwość zarabiania na wynajmie powierzchni przeznaczonych na biura i inne formy działalności. To dobra lokata kapitału, ponieważ grunty położone są w centrach miast i cieszą się zainteresowaniem potencjalnych klientów szukających lokali do wynajęcia.

Wynajem lokali biurowych

Nowe firmy szukają powierzchni biurowych na biura i miejsca pracy dla swoich pracowników. Często są to umowy długoterminowe, co pozwala na bezpieczny zwrot, jaki dają nieruchomości komercyjne. W jednym obiekcie może funkcjonować wiele firmy wynajmujących różne pomieszczenia. Dobrze wprowadzić podział pomieszczeń biurowych według standardów obsługi.

Nową formą wynajmu jest oferta obejmująca stanowiska lub pojedyncze pokoje. Można tak oferować powierzchnie, które są przeznaczone na małe projekty. Wiele małych firm poszukuje takich okazji do rozpoczęcia działalności bez wydawania dużych środków związanych z umową najmu nieruchomości komercyjnych.

Dodatkowe źródła dochodu

W budynku oferowane są powierzchnie biurowe. Często nieruchomości komercyjne są tak projektowane, że znajdują się w nich miejsca na lokale gastronomiczne i usługowe. Pozwala to uzyskać lepsze dochody i łatwiej zaplanować przyjazny dla firm budynek. Można również dzięki temu kształtować wizerunek takiego obiektu.

Oprócz tego oferowane są usługi związane z obsługą budynku i instalacji informatycznych. Można również przeznaczyć na płatny wynajem część miejsc parkingowych położonych w dogodnej lokalizacji blisko wejścia do budynku.

Przygotowanie otoczenia budynku

Nieruchomości komercyjne często funkcjonują przez całą dobę. Warto, aby otoczenie, w jakim się znajdują, było zaprojektowane, z myślą o wypoczynku pracujących tam osób. Dobrze, jeżeli są tam miejsca siedzące i zieleń. Tak przygotowana przestrzeń pozwoli na odizolowanie obiektu od reszty miasta.

W przestrzeni takiej mogą pojawiać się kolejne małe firmy handlowe oferujące usługi i towary. Firma inwestująca w taką nieruchomość powinna kontrolować kto i co sprzedaje na jej terenie. W ten sposób będzie miał wpływ na wygląd budynku i jego otoczenia. To również możliwość wynajmu przestrzeni pod takie stoiska handlowe. Pozwoli to uporządkować sprawy zgód i pozwoleń.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Categories Biznes
mubezpieczenia.pl zobacz wiecje zobacz wiecje