TOP

Krzesełko lambda 2 i jego zalety

Producenci mebli dziecięcych coraz częściej dochodzą do wniosku, że rodzice chętniej kupują dzieciom rzeczy droższe, które będą służyć przez długie lata, zamiast wydawać małe kwoty na meble kiepskiej jakości lub niedostosowane do szybkiego rozwoju dziecka. Z tego powodu na rynku pojawia się coraz więcej mebli i zabawek, które rosną razem z dzieckiem i dzięki temu służą mu przez kilka pierwszych lat życia. Jednym z przykładów jest krzesełko Lambda 2.

Krzesło, które rośnie razem z dzieckiem

Zazwyczaj tego typu „rosnące” meble pozwalają na regulacje rozmiaru o kilka centymetrów, a więc starczają maksymalnie na dwa, trzy lata. Childhome Lambda 2 jest o tyle wyjątkowe, że może służyć nawet dorosłym. Nie jest to hiperbola ani nawet żart. Krzesełko to naprawdę nadaje się do użytku dla osób dorosłych, o ile tylko ich waga nie przekracza 80 kg, czyli górnej granicy udźwigu mebla. Brzmi nieco absurdalnie, ale prawda jest taka, że ta elastyczność pozwala na korzystanie z krzesełka przez cały okres rozwoju dziecka, a także może być wykorzystywane przez innych domowników. To właściwie wystarczyłoby już za dowód na to, że w krzesełko Lambda warto zainwestować. Mebel ten ma jednak jeszcze wiele innych zalet, których nie sposób pominąć.

Co składa się na zestaw Lambda 2?

Krzesełko nie jest osobnym bytem, każdy zestaw składa się z samego krzesełka, zestawu pasów oraz tacki i plastikowej nakładki. Dodatkowo można dokupić poduszki i podkładki, które jeszcze bardziej poprawią komfort dziecka. Samo krzesełko ma tę zaletę, że składa się je bez żadnej większej filozofii. Nie jest konieczne odkręcanie śrubek, kręcenie korbkami czy wykonywanie innych skomplikowanych operacji z użyciem narzędzi. Aby dostosować wielkość krzesełka do potrzeb danego dziecka wystarczy nacisnąć na klipsy. Składanie, rozkładanie i ustawianie wysokości poszczególnych elementów nie przysporzy więc problemu nawet tym rodzicom, którzy mają dwie lewe ręce.

Dostosowanie Childhome Lambda 2 do swoich potrzeb

Krzesełko Lambda 2 jest nie tylko meblem dostosowanym do różnych faz rozwojowych dziecka, ale i fantastycznie dopasowuje się do różnych potrzeb dziecka i rodzica. Właściwie wszystko w tym krzesełku można wyregulować, wymontować lub wymienić. Wyjmowalne są na przykład pasy, można również zdjąć tackę, a podnóżek można unieść aż do siedzenia. Można to krzesło dopasować do różnych wysokości stołu i gdy dziecko podrośnie na tyle, aby jeść przy stole z rodzicami, można wymontować tackę i przysunąć je do zwykłego blatu.

Dzięki tak dużej regulacji Childhome Lambda 2 nadaje się też do pełnienia funkcji krzesła do odrabiania zadań domowych przy biurku, oglądania telewizji czy spożywania posiłków. Innymi słowy, jest absolutnie uniwersalne, tak w temacie wielkości dziecka, jak i samego zastosowania krzesła. Wychodzi na to, że jednorazowy zakup we wczesnym dzieciństwie może przynosi korzyści nawet w wieku dojrzewania, co sprawia, że taka inwestycja wydaje się najlepszą decyzją, jaką można podjąć, gdy dziecko jest jeszcze maleńkie

Categories Ciekawe