TOP

Oszczędzanie na drukowaniu w biurze

Funkcjonowanie biura jest związane z wieloma różnymi wydatkami. Oszczędności można wprowadzić na kilka sposobów. Jednym z nich jest na przykład ograniczenie kosztów druku. Wystarczy pomyśleć o ilości stron drukowanych każdego dnia w przeciętnym biurze, aby zwrócić uwagę na opłacalność takiego rozwiązania.

Przystępne ceny, droga eksploatacja

W każdym biurze powinna znajdować się drukarka. Jednocześnie w przypadku codziennych zastosowań nie musi być to wcale drogi produkt z najwyższej półki. W końcu drukowanie zwykłych faktur czy umów nie wymaga najnowszego sprzętu. Urządzenie o wystarczających parametrach można kupić w przystępnej cenie. Inaczej jednak wyglądają koszty eksploatacji. Okazuje się, że zamienniki tuszy do drukarek mogą być tańsze nawet o 70 procent.

Drukarki wykorzystywane na potrzeby biurowe zazwyczaj będą dosyć intensywnie eksploatowane. Dlatego koszty związane z korzystaniem z takiego urządzenia będą miały stosunkowo duże znaczenie. Wystarczy jednak pobieżnie zorientować się w sytuacji panującej na rynku, aby przekonać się, że w przypadku zakupu oryginalnych tuszy eksploatacja drukarki wcale nie będzie tania.

Tusze oryginalne i zamienniki

Producenci drukarek dążą przede wszystkim do sprzedaży jak największej ilości urządzeń, dlatego często zaniżają ich ceny i czasem nie oferują zbyt trwałego sprzętu. Jednocześnie sprzedają stosunkowo drogie materiały eksploatacyjne. Ich celem jest przekonanie klientów, że zamienniki tuszy do drukarek są niebezpiecznym rozwiązaniem, które szybko doprowadzi nie tylko do uszkodzenia drukarki, ale także do złamania umowy gwarancyjnej, co uniemożliwi skorzystanie z naprawy.

Jednocześnie producenci zamienników tuszów do drukarek to stosunkowo zróżnicowana grupa. Na rynku działają zarówno duże, znane firmy, ale także nieduże przedsiębiorstwa, które chcą za wszelką cenę zdobyć i pozycję i przyciągnąć klientów jak najniższymi cenami. Celem producentów alternatywnych materiałów eksploatacyjnych jest przekonanie klientów, że ich produkty są równie dobre jak oryginalne tusze. Warto zwrócić uwagę, że najlepsi producenci zamienników tuszów oryginalnych biorą na siebie obowiązki związane z gwarancją, czyli przeprowadzą naprawę sprzętu, jeśli użytkownik skorzystał z ich produktu.

Czy wszystkie zamienniki są bezpieczne?

W przypadku przygotowywania zwykłych, czarno-białych druków, jakość nie będzie miała tak dużego znaczenia. Ważne jednak, aby wybrać zamiennik tuszu do drukarki, który zapewni sprawne działanie urządzenia i nie będzie prowadził do awarii. W związku z tym lepiej unikać najtańszych zamienników regenerowanych. Są one tanie, ale jednocześnie nie każdy producent poddaje takie tusze szczegółowej kontroli jakości. Zdarza się, że ten sam kartridż jest napełniany kilka razy. W takim przypadku rośnie ryzyko awarii.

Zdecydowanie lepiej kupić zamienniki dobrych firm, które są produkowane od zera z części fabrycznie nowych. W takim przypadku koszty będą nadal zdecydowanie niższe, jednocześnie będą szły w parze z dobrą jakością oraz brakiem ryzyka awarii.

Dobra alternatywa dla oryginalnych tuszy Tonerdodrukarki.pl – zamienniki tuszy do drukarek.

Categories Biznes