TOP

Meblujemy łazienkę!

Kafelki położone? Fugi idealnie pasują kolorystycznie? Nowa wanna lśni i zachęca do relaksu? Nadeszła pora na umeblowanie naszej łazienki. Proces ten warto rozpocząć od dokładnego wymierzenia przestrzeni pod umywalką czy też przy ścianach. Dzięki temu unikniemy kłopotliwego oddawania zakupionych mebli do sklepu, gdyż były one źle dopasowane. Należy również dokładnie określić, jakie funkcje ma spełniać dany mebel. To sprawi, że nie zagracimy pomieszczenia.  

Mebli łazienkowych możemy szukać w klasycznych sklepach meblowych, ale też sklepach internetowych czy oferujących nietuzinkowe wyposażenie wnętrz.

Aby umeblować łazienkę, możemy wykorzystać kąty pomieszczenia, ściany, przestrzeń pod umywalką czy nawet… wanną! Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest niezwykle istotne, szczególnie w małych łazienkach.

Meble łazienkowe – co wybierać?

Wybór mebli łazienkowych nie powinien być trudny, gdyż każdy producent mebli łazienkowych musi pamiętać, że produkty te będą narażone na wilgoć, zabrudzenia oraz bezpośrednie działanie wody. To sprawia, że materiały wierzchnie muszą być odpowiednio dopasowane. Fronty szafek odznaczają się zwartą i gładką strukturą. Zastosowanie odpowiedniej okleiny czy farby pozwala na zabezpieczenie materiału, z którego szafka została wykonana.

Wybierając kosze do łazienki (przeznaczone zazwyczaj na przechowywanie brudnej bielizny czy czystych ręczników), także powinniśmy zwrócić uwagę na ich budowę. Popularne wiklinowe kosze z pokrywką z pewnością wyglądają pięknie, jednak czasami materiał, z którego są stworzone chwyta wilgoć.

Szukając alternatywy dla klasycznych szafek warto zainteresować się wiszącymi szafkami wykonanymi z materiałów tekstylnych. Doskonale nadają się one do przechowywania lekkich rzeczy, niewielkich przyborów kosmetycznych i innych.

Oświetlenie

Ważne jest dobre oświetlenie łazienki, gdyż najczęściej jest to pomieszczenie nie posiadające naturalnego źródła światła (mieszkania w blokach). W sklepach z oświetleniem warto poszukać niewielkich lampek LED, które pozwolą na oszczędność energii elektrycznej. Ciekawym rozwiązaniem może być także zastosowanie podwieszanego sufitu, który pozwoli na umieszczenie kilku punktów światła na powierzchni całego sufitu, bez konieczności dodatkowego kucia. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniej barwy światła!

Categories Dom i Wnętrze