TOP

Mezoterapia igłowa – dla kogo?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna metoda leczenia, szeroko stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej, a także przez kosmetologów w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, a także w terapiach profilaktycznych, mających na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry. Stosuje się tu technikę mikronakłuć, a powstały w ten sposób uraz wykorzystuje się, jako naturalną reakcję skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Wynikiem zabiegu jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych.

Aktywnymi składnikami stosowanymi w tego typu zabiegach są między innymi: kwas hialuronowy, kwas liponowy, biotyna, krzemionka, kofeina, pirydoksyna, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny. Wprowadzone w skórę działają bezpośrednio w miejsca wymagające regeneracji. Mezoterapia igłowa Gdańsk daje długotrwałe efekty, odżywiając i dotleniając głębiej położone komórki. Spłyca też drobne zmarszczki mimiczne, a także poprawia gęstość skóry.

Zaletą mezoterapii jest to, że może być wykonywana na każdym typie skóry, w zależności od jej potrzeb. Kolejną jest krótki czas gojenia oraz brak trwałych uszkodzeń skóry. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej są rozstępy, cellulit, zwiotczenie skóry przy dużym jej odwodnieniu, nadmierne wypadanie włosów, profilaktyka przeciwstarzeniowa (wydłużenie młodości), blizny potrądzikowe i pourazowe (odbudowa włókien kolagenowych), zwiotczenia skóry grzbietów rąk i innych partii ciała. Ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca, choroby nowotworowe, są przeciwwskazaniami do wykonywania tego typu zabiegu. Kolejne to alergia na składniki zawarte w preparatach oraz skłonności do blizn i zwłóknień, a także opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, jak i stany zapalne.

Aby uzyskać właściwe efekty, należy wykonać od 3 do 6 zabiegów w 10-14 dniowych odstępach. Liczba zabiegów zależy od stanu skóry i od oczekiwanych od pacjenta rezultatów. Aby utrzymać efekty należy wykonywać pojedynczy zabieg raz na 3 miesiące.

Categories Zdrowie i uroda