TOP

Barszcz czerwony z koncentratu – wady i zalety

W sklepach pojawia się coraz więcej produktów, które mają za zadanie pomóc nam przygotować posiłki w sposób prosty i szybki. Nie wszystkie z nich są jednak zdrowe i smaczne. Przeanalizujmy koncentrat barszczu czerwonego. Jakie są wady i zalety jego stosowania?

Szybkość i wygoda użytkowania

To zdecydowanie największa zaleta koncentratu barszczu czerwonego. Przygotowanie przy jego pomocy gotowej zupy jest bardzo proste. Zwykle gotując barszcz czerwony musimy się nieźle namęczyć obierając i gotując buraki, jest też przy tym sporo zmywania.

Tymczasem przygotowanie barszczu na podstawie koncentratu jest proste i wygodne. Wystarczy dodać koncentrat do wywaru, doprawić i pogotować. Można w ten sposób szybko przygotować smaczną zupę, którą zjemy, gdy nie chce nam się gotować wymyślnych potraw.

Właściwości odżywcze

No niestety, tu oczywiście zdecydowanie wygrywa barszcz przygotowany samodzielnie z buraków. Gotując go od podstaw, mamy pewność, że będzie zdrowy i pełnowartościowy. Ale i barszcz z koncentratu nie musi być niezdrowy.

Wszystko zależy od jego składu, dlatego też warto go uważnie czytać przed zakupem. Z pewnością unikajmy kupowania barszczu z koncentratu, który zawiera dużą ilość sztucznych substancji chemicznych, konserwantów, syrop glukozowo-fruktozowy i olej palmowy. Zamiast tego powinno być jak najwięcej buraków i naturalne dodatki.

Wartości smakowe

To do pewnego stopnia kwestia względna. Wiele osób uważa, że barszcz czerwony z koncentratu nigdy nie będzie smakował tak samo, jak domowy. Tego zdania są szczególnie osoby, które gotowaniem zajmują się od dawna i mają swoje sprawdzone receptury.

Jeżeli jednak gotujemy barszcz po raz pierwszy, może być nam trudno uzyskać od razu dobry smak. W takim przypadku znacznie lepsze efekty uzyskamy, sięgając po koncentrat barszczu czerwonego. Wielu osobom może lepiej przypaść do gustu smak, który uzyskiwany jest dzięki konserwantom i sztucznym dodatkom, na to lepiej uważać, ze względu na zdrowie.

Podsumowując, jeżeli będziemy czytać uważnie skład, koncentrat barszczu czerwonego może być dobrą alternatywą dla robionego samodzielnie.

koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol

Categories Zdrowie i uroda
mubezpieczenia.pl antraffic.pl rce-reklama.pl