TOP

Niewielkie przyjęcie weselne dla najbliższych

Małe przyjęcia weselne są coraz częściej wybierane jako alternatywa dla wystawnych i hucznych wesel na sto i więcej gości. Państwo młodzi argumentują wybór najczęściej chęcią zachowania otrzymanych pieniędzy w portfelu lub też przeznaczenie większej kwoty na zakup mieszkania, remont czy podróż poślubną. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce dla kameralnego wesela – najlepsze okażą się małe sale w restauracjach, najczęściej będące osobnymi pomieszczeniami.

Jak przygotować niewielkie wesele?

Podstawą jest rozmowa z właścicielem sali. Podczas jej trwania określamy termin, liczbę gości oraz godziny, w jakich będziemy korzystać z sali. Najczęściej przyjęcia tego typu trwają kilka godzin, najpóźniej do wieczora. Po zmroku goście rozchodzą się do domu. Do dyspozycji gości jest cała kameralna sala – jest w niej ustawiany stół, z głośników może sączyć się subtelna muzyka. Istotne jest dobranie menu do uroczystości. Szefowie kuchni oferują kilka zestawów menu – można je łączyć, mieszać ze sobą. Nie brakuje w nich także opcji dla wegetarian i osób posiadających konkretne wymagania żywieniowe.

Podczas przyjęcia państwo młodzi nie muszą przejmować się zastawą na stole, udekorowaniem stołu czy też donoszeniem potraw – wszystko to pozostaje w rękach profesjonalnej obsługi restauracji. Zadbają oni o to, aby potrawy trafiały na stół ciepłe oraz aby wszystko podawane było w odpowiedniej kolejności, a na stole panował porządek.

Źródło: windsorhotel.pl.

Categories Ciekawe