TOP

Skuteczne konserwowanie drewna bez konieczności wykorzystania chemii

Zasady zachowania drewna w dobrej kondycji wiążą się z regularnym jego olejowaniem. To podstawowa czynność która tworzy warstwę ochronną w materiale, wypełnia jego struktury, a także konserwuje.

 

Olejowania można dokonać w dwójnasób:

  • Z użyciem środków do ręcznego olejowania – zalecane przy małych powierzchniach, na przykład domowych, czy na tarasach.
  • Albo wykorzystując specjalistyczne maszyny, które rozprowadzają środki znacznie szybciej niż robi to sprawny specjalista.

Obie metody wykorzystują podobne preparaty i tutaj należy zwrócić uwagę na to z jakich środków korzystamy. Zgoła inne oleje są wykorzystywane do sosny, buku, czy dębu. Jeżeli zostanie wykorzystana zła chemia praca nie tylko nie da długotrwałych efektów, ale może też być szkodliwa dla drewna.

Aby uniknąć przykrych sytuacji związanych z uszkodzeniem połaci podłogi, a także aby praca była wykonana skutecznie polecamy państwu specjalistyczne usługi olejowania drewna.

 

Po umówieniu się na dogodny termin realizacji firma wykonuje go praktycznie w ciągu dnia roboczego. Większe powierzchnię mogą zająć oczywiście więcej czasu, o czym właściciel nas poinformuje.

 

Konserwacja drewna nie jest też tanią metodą, aby zachować je w dobrym zdrowiu należy dokonywać jej regularnie: często lecz z małą intensywnością. Podkreślamy, że podłogi drewniane są bardzo wrażliwe i wymagają odpowiedniej wiedzy właściciela, by były utrzymane w dobrym stanie. Faktycznie są też najbardziej kosztownymi posadzkami, który można założyć w budynku.

 

 

Categories Ciekawe