TOP

Nowoczesne tarasole przy Twoim domu

Tworząc miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy przy domu zazwyczaj skupiamy się na meblach – muszą być wygodne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Znacznie rzadziej zwracamy uwagę na zadaszenie, wybierając prosty parasol przeciwsłoneczny. Co w przypadku jednak, kiedy będziemy chcieli cieszyć się bliskością natury również podczas pochmurnych czy nawet deszczowych dni? Rozwiązaniem okaże się nowoczesna tarasola.

Co warto wiedzieć o tarasolach?

Tarasole to nowoczesne formy zadaszenia tarasu lub też ogrodu, dzielone najczęściej na tarasole przylegające do ściany budynku lub też tarasole wolnostojące. Tarasole wznoszone są na konstrukcji z profili aluminiowych odpowiedni zabezpieczonych przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych oraz wnikaniem rdzy. Tarasole posiadają dachy automatycznie składane, najczęściej sterowane za pomocą niewielkiego pilota. Baldachim może być całkowicie złożony lub rozłożony, możliwe są także pozycje pośrednie. Konstrukcje są niezwykle stabilne – wytrzymują uderzenia wiatru nawet do 120km/h.

Zaletą tarasoli jest fakt, że mają one budowę modułową. Oznacza to, że za pomocą minimalnej ilości podpór możliwe jest zadaszenie jak największej przestrzeni. Warto także poświęcić sporo uwagi baldachimom. Tworzenie z trójwarstwowych materiałów technicznych, całkowicie wodoodpornych i zabezpieczonych przed działaniem promieniowania UV. Zastosowanie wysokiej jakości tkanin sprawia, że nie blakną one nawet po wielu latach użytkowania. Na tarasole udzielane są gwarancje. Jednym z topowych dostawców tarasol w Polsce jest marka tarasola.pl.

Tarasola, która odmieni charakter naszego tarasu

Zastosowanie tarasoli będzie nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem – taka konstrukcja pozwoli na urozmaicenie przestrzeni ogrodowej. Nowoczesna zabudowa sprawi, że miejsce to stanie się bardziej eleganckie i będzie zachęcać do odpoczynku.

 

Categories Dom i Wnętrze