TOP

Kurs spadochronowy

Spadochroniarstwo to metoda przemieszczania się z wysokiego punktu na ziemię za pomocą siły grawitacji, polegająca na kontroli prędkości podczas zniżania za pomocą spadochronu. Może obejmować mniej więcej swobodny opad, który jest okresem, w którym spadochron nie został jeszcze uruchomiony, a ciało stopniowo przyspiesza do prędkości końcowej.

Spadochroniarstwo – czy warto przejść kurs?

Spadochroniarstwo jest wykonywane jako działalność rekreacyjna i sport wyczynowy. Jest powszechnie uważany za sport ekstremalny ze względu na związane z tym ryzyko. Współczesne siły zbrojne wykorzystują spadochroniarstwo do rozmieszczenia sił i zapasów w powietrzu. Ręczne opuszczanie samolotu i skoki ze spadochronem były szeroko stosowane przez lotników.

W USA i większości krajów zachodnich skoczkowie są zobowiązani do noszenia dwóch spadochronów. Spadochron zapasowy musi być okresowo sprawdzany i ponownie pakowany przez doświadczoną osobę. Niektórzy skoczkowie noszą wysokościomierz wizualny, a niektórzy używają wysokościomierzy dźwiękowych przymocowanych do hełmów. Kurs spadochronowy cieszy się ogromną popularnością. Nie tylko mężczyźni chętnie się na niego zapisują, ale również kobiety. Skok ze spadochronu to przede wszystkim wiele emocji, które z pewnością spodobają się odważnym osobom.

Zalety spadochroniarstwa

Kontuzje i wypadki śmiertelne występujące pod w pełni funkcjonalnym spadochronem zwykle zdarzają się, ponieważ spadochroniarz wykonywał niebezpieczne manewry lub popełnił błąd w ocenie podczas lotu. Takie sytuacje zdarzają się jednak rzadko. Swooping to zaawansowana dyscyplina szybowania z dużą prędkością równoległą do ziemi podczas lądowania. Innym czynnikiem ryzyka są zmieniające się warunki wiatrowe. W warunkach silnych wiatrów i turbulencji w upalne dni spadochroniarz może zostać złapany w prądy przy ziemi. Zmieniające się wiatry mogą powodować lądowanie przy bocznym wietrze. Z całą pewnością warto ukończyć kurs spadochronowy, ponieważ dzięki niemu można zdobyć odpowiednie umiejętności, które pozwolą zachować całkowite bezpieczeństwo podczas korzystania ze spadochronu. Taki kurs nie jest drogi, więc wiele osób może sobie pozwolić na zapisanie się na tego typu zajęcia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Categories Zdrowie i uroda